אב הפצוע לאדם שהציל את בנו: "אם לא אתם, הם היו מתים"

צליל צנזור ובתו בת ה-17 הפכו במוצאי שבת האחרונה למלאכי הפצועים בבאר שבע. למרות מטחי הטילים הכבדים, הם יצאו תחת אש והגישו עזרה ראשונה לפצועי הגראדים - ובכך הצילו את חייהם. היום הם נפגשו עם אלו שהצילו. צפו במפגש המרגש

מפגש יוצא דופן התרחש היום בבית החולים סורוקה בין צליל צנזור ובתו, ארינה בת ה-17, שניהם תושבי באר שבע, לבין הפצועים שאת חייהם הצילו במוצאי השבת האחרונה בעיר.

צנזור וארינה יצאו לשטח בתום האזעקה והבחינו בפצועים ששכבו בזירת האירוע. ואז, תוך כדי המטח הנוסף, הם לא איבדו את קור הרוח והגישו להם עזרה ראשונה. כשהגיעו הפצועים לבית החולים, סיפרו הרופאים לבני משפחותיהם - אם לא הסיוע של בני משפחת צנזור, לא בטוח שיקיריהם היו בחיים.

"זה הבחור שהציל אותי", אומר למצלמות נתי חצ'קור, מלא בגאווה והוקרת תודה, ומצביע על צליל. "אני מצטער אם הייתי עצבני תוך כדי", הוא אומר לו. "היית בסדר גמור. זה בסדר", עונה צליל לנתי. "הוא הוריד את החולצה שלו ועשה לי חבישה", מוסיף נתי להסביר למצלמות ולבני משפחתו את הנס.

בשלב מסוים, נתי נשבר ומתחיל לדמוע מהתרגשות. "יש לי היום יום הולדת חד היום. תמיד ידעתי יש אנשים טובים בעולם הזה", הוא אומר ומתחבק עם צנזור ובתו.

בהמשך, נפגש צליל גם עם משה, אביו של נתי, שפורץ בבכי מלא תודה. "הוא גם הבן שלך, לא רק שלי. אתה הצלת את החיים שלו. אם לא אתה, הבן שלי לא היה בחיים היום", הוא אומר.

למצלמת חדשות 2, מספרת ארינה על מה שחלף במוחה כשהבינה שהיא מתפקדת כחובשת תחת אש. "בשלב הזה לא חשבתי על כלום, גם לא על הדם. נזכרתי בספר שאבא נתן לי בגיל 12 ומסביר לעשות חוסם עורקים רוסי מאולתר - ועשיתי את זה", היא מספרת ומצהירה: "כל אדם יכול לעשות חוסם עורקים".

בינתיים: השקט המתוח בדרום נמשך

אחרי כמה ימים של ירי מאסיבי לדרום, נכנסה אמש הפסקת האש עם ארגוני הטרור ברצועה לתוקפה - ומשעות הבוקר שורר שקט מופתי ביישובי עוטף עזה. למרות זאת, עולה מסקר מיוחד שערך מכון "פאנלס" עבור ערוץ הכנסת כי רוב הציבור תומך דווקא בגישה לוחמנית יחסית כלפי הפלסטינים.

מהסקר עלה כי רוב מוחץ של 86% מקרב הציבור הישראלי סבור כי על ישראל לנקוט מדיניות של חיסולים ממוקדים נגד ראשי חמאס. לעומתם, רק 5% סבורים ההיפך. על השאלה האם על ישראל לצאת למבצע קרקעי לנוכח ההסלמה של הימים האחרונים, השיבו 45% מהנשאלים כי כך אכן יש לעשות לעומת 38% שסברו שלא.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת