ועדות ההתנגדות: "הפסקת אש זמנית"

15 שעות לאחר שהוכרזה הפסקת האש, הודיע ארגון ועדות ההתנגדות כי הוא יחדל זמנית מירי הרקטות לעבר ישראל. במסיבת עיתונאים שכינס הארגון נמסר כי הפסקת הירי מותנית בהפסקת התקיפות הישראליות ברצועה

מצטרפים לרגיעה: ארגון ועדות ההתנגדות העממית, שעמד מאחורי מתקפת הטרור בדרום ביום חמישי האחרון ונטל אחריות לרוב המכריע של שיגורי הרקטות ופצצות המרגמה לעבר ישראל בימים האחרונים, הודיע היום כי הוא מפסיק זמנית את הירי לעבר ישראל.

במסיבת עיתונאים שכינס דובר הארגון, אבו עטאיא, הודיע כי "אין מקום לרגיעה עם הכיבוש שרוצח ילדים - אך אנו מפסיקים באופן זמני את ירי הרקטות". זמן קצר לפני מסיבת העיתונאים, הודיע ארגון הג'יהאד האסלאמי כי למרות הודעת החמאס - הרגיעה עדיין אינה תקפה לגביו, וכי הוא אינו מחוייב לה.

רק אתמול נטל ארגון "ועדות ההתנגדות העממית" אחריות לירי שבעה טילי גראד ו-10 פצצות מרגמה על יישובי עוטף עזה והדרום. ארגון הג'יהאד האסלאמי נטל אחריות לירי עשרות פצצות מרגמה לעבר יישובי עוטף עזה - מצפון לרצועה ומדרום לה.

ירי לאחר ההכרזה על "הפסקת אש"

הפסקת האש בין ישראל לבין חמאס הייתה אמורה להיכנס לתוקפה אמש ב-21:00, אבל כבר חצי שעה מאוחר יותר - נורו מטחי רקטות מעזה. רוב הלילה היה שקט, אך הבוקר התחדש הירי כשסמוך לשעה 7:30 נפלה רקטת קסאם ברחבת המבנה של המועצה האזורית אשכול. אין נפגעים, אך נזק נגרם למבנה ורסיסי זכוכיות התפזרו לכל עבר.  

בסך הכל, מאז הייתה אמורה להיכנס ההפוגה לתוקף, נורו שלוש רקטות גראד לעבר אשקלון, האחת יורטה על-ידי מערכת "כיפת ברזל" בסביבות השעה 01:00 בלילה ושתיים אחרות נפלו בשטח פתוח. בסך הכול שוגרו לפחות 14 רקטות ופצמ"רים לעבר הדרום מאז כניסת "הפסקת האש" לתוקף.

כלי טיס של חיל האוויר השמיד הלילה משגרים שהיו מוכנים לירי רקטות בצפון רצועת עזה. מדובר צה"ל נמסר כי זוהו פגיעות במטרות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים על ההסלמה בדרום? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק