בעקבות ההסלמה: בכירי חמאס בעזה ירדו למחתרת

למרות ה"רגיעה", נמשך הבוקר ירי הטילים מרצועת עזה. בחמאס החליטו להגביל בעקבות המתיחות את תנועותיהם של בכירים בארגון, ביניהם גם איסמעיל הנייה וא-זהאר. דיווח ב"אל-חייאת": לפני שחוסל ביום חמישי, התכוון מפקד "גדודי סלאח א-דין" לרדת למקום מסתור

פעיל בעזה. ארכיון (רויטרס)

חוששים לחייהם: בכירי חמאס ברצועת עזה ירדו בימים האחרונים למחתרת בעקבות איומי הדרג המדיני - כך מדווח היומון הלונדוני "אל-קודס אל-ערבי". על פי הדיווח, ראשי ההנהגה המדינית והצבאית מתגברים את אמצעי הביטחון ברצועת עזה.

מקורות רמי דרג בחמאס אמרו לעיתון כי הוגבלו תנועותיהם של ראשי הארגון - לרבות של ראש הממשלה אסמאעיל הנייה וחבר הלשכה המדינית מחמוד א-זהאר. הבכירים הונחו גם להגביל את המגעים התקשורתיים שהם מקיימים. "בעקבות הכוונה הישראלית לפגוע בראשי החמאס, התקבלה החלטה בקרב הנהגת החמאס לרדת למחתרת", אישרו המקורות לעיתון.

אמש פרסם העיתון "אל-חייאת" כי כמאל א-ניירב, מפקד "גדודי סלאח א-דין", הזרוע הצבאית של ועדות ההתנגדות, שחוסל ביום חמישי שעות בודדות לאחר מתקפת הטרור בדרום, סיפר לאשתו זמן קצר לפני שחוסל כי בכוונתו לרדת למחתרת. "דם רב יישפך", אמר א-ניירב לאשתו - כפי שדווח בעיתון והוסיף כי בכוונתו להסתתר מחשש לחייו. כלי הטיס של חיל האוויר השיגו אותו בסופו של דבר.

התחדש הירי לעבר הדרום

הפסקת האש בין ישראל לבין חמאס הייתה אמורה להיכנס לתוקפה אמש ב-21:00, אבל כבר חצי שעה מאוחר יותר - נורו מטחי רקטות מעזה. רוב הלילה היה שקט, אך הבוקר התחדש הירי כשסמוך לשעה 7:30 נפלה רקטת קסאם ברחבת המבנה של המועצה האזורית אשכול. אין נפגעים, אך נזק נגרם למבנה ורסיסי זכוכיות התפזרו לכל עבר.  

בסך הכל, מאז הייתה אמורה להיכנס ההפוגה לתוקף, נורו שלוש רקטות גראד לעבר אשקלון, האחת יורטה על-ידי מערכת "כיפת ברזל" בסביבות השעה 01:00 בלילה ושתיים אחרות נפלו בשטח פתוח. בסך הכול שוגרו לפחות 14 רקטות ופצמ"רים לעבר הדרום מאז כניסת "הפסקת האש" לתוקף.

כלי טיס של חיל האוויר השמיד הלילה משגרים שהיו מוכנים לירי רקטות בצפון רצועת עזה. מדובר צה"ל נמסר כי זוהו פגיעות במטרות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים על ההסלמה בדרום? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק