ברק מאיים: "מי שיירה עלינו רקטות - גופו ייפרד מראשו"

בעוד חילופי האש ברצועה נמשכים, ביקר שר הביטחון אהוד ברק בסוללת כיפת ברזל המוצבת מחוץ לאשקלון. במהלך הביקור הודיע ברק ומפקד מערך ההגנה האווירית על כוונת מערכת הביטחון להציב עוד סוללה באזור הדרום - ובמקביל השמיע איום מפורש כלפי משגרי הרקטות מרצועת עזה: "צה"ל פוגע בחדות ובתכליתיות במי שצריך"

שר הביטחון אהוד ברק סייר היום בסוללת כיפת ברזל המגנה על אשקלון. במהלך הביקור, דיבר השר בתקיפות רבה כלפי ארגוני הטרור הפועלים לשיגור טילים מהרצועה לעבר יישובי הדרום. "נמשיך ונפעל כדי להביא לרגיעה ולמנוע פגיעה באזרחי ישראל. צה"ל פוגע בחדות ובתכליתיות במי שצריך", אמר ברק.

"צה"ל מכה קשות במבצעי הפיגוע ושולחיהם ופועל ביעילות כנגד הירי מעזה אל ישובי הדרום", אמר שר הביטחון, "הפעולה הזאת תימשך בעצמה ובנחישות ככל שיידרש", הבטיח ברק.

בהמשך דבריו, התייחס שר הביטחון לתקיפות חיל האוויר ברצועה, ולחיסולם של כמה מראשי ארגון ועדות ההתנגדות, שאחראים על פי ההערכות למתקפת הטרור בערבה ביום חמישי האחרון. "רוב מבצעי הפיגוע הקשה ביום חמישי נהרגו בשטח וגם ראשי הארגון שעומד מאחורי הפעולה חוסלו. הסיכוי שמי שמשגר רקטות לעבר ישראל - ראשו ייפרד מגופו - הוא גבוה מאד", הזהיר ברק.

השר ברק התייחס לשיתוף הפעולה בין כוחות הביטחון השונים ואמר: צה"ל ממשיך לפעול, השב"כ תורם תרומה חשובה לפעולה, הימ"מ איתנו ומשטרת ישראל ערוכה בעורף", אמר ברק והוסיף: "צה"ל פועל בחדות, בתכליתיות, במקצוענות, בשורה רחבה של פעולות, גם התקפיות, גם הגנתיות כדי לצמצם את הסיכונים לאזרחים".

סוללה שלישית לכיפת ברזל - בתוך חודש

את השר ברק ליווה במהלך הביקור תא"ל דורון גביש, מפקד מערך ההגנה האווירית. גביש, שמפקד בין השאר על יחידת "כיפת ברזל", הודיע כי בצה"ל פועלים בימים אלה במטרה להציב סוללה שלישית של כיפת ברזל באזור הדרום.

"ישנה הוראה של הרמטכ"ל לנסות ולהציב אותה בהקדם האפשרי", לדברי מפקד הנ"מ. "אנחנו מאמינים שבתוך חודש תהיה סוללה שלישית שתוכל להגן בצורה טובה על תושבי הדרום".

שר הביטחון ברק הצטרף גם הוא להבטחות ואמר: "תוך שבועות בודדים נהיה עם מוקד שלישי של כיפת ברזל, ועד סוף השנה עם סוללה רביעית. הוריתי לכונן תכנית חירום לאומית שתביא אותנו לתשע סוללות עד סוף 2013".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת