מופז: יש למוטט את חמאס

חברי ועדת חוץ וביטחון של הכנסת התכנסו לדון בהסלמה בדרום, שגבתה אתמול את חייו של יוסי שושן בבאר שבע, בדיון מיוחד בעיר אשקלון. יו"ר הוועדה ח"כ מופז: "ישראל חייבת לפעול באופן נחרץ לפגוע במנהיגות חמאס"

ועדת החוץ והביטחון של הכנסת קיימה הבוקר דיון מיוחד עקב ההסלמה בדרום, בעיר אשקלון. את הדיון אנו העברנו כאן בשידור ישיר.

יו"ר הוועדה, ח"כ שאול מופז (קדימה) אמר בפתח הדיון כי "באנו לחזק את ראשי הערים והתושבים וגם לאמוד מקרוב על המציאות שקורית בימים אלה. כמי שעבר הרבה מאוד מערכות ביטחוניות, המציאות היום היא של התשה וישראל לא יכולה לאפשר זאת לאורך זמן".

למעלה ממיליון אזרחים נמצאים תחת איום טילים וצריך לשנות את המצב הזה", אמר. "ישראל חייבת לפעול באופן נחרץ לפגוע במנהיגות חמאס ובתשתיות עד כדי מיטוטו בעזה. התחלפה המציאות המצרים. ישראל רואה בשלום נכס אסטרטגי ויש לעשות מאמצים על מנת לשפר את הדרך בה מצרים מתמודדת עם מציאות הטרור בשטחה. חייבים לשתף פעולה עם המצרים".

יו"ר הכנסת ח"כ רובי ריבלין הוסיף כי "אנו מעודדים על ידי התנהגות התושבים אשר רואים את שגרת יומם כדבר הכרחי בבחינת 'הם לא ישברו אותנו'". ח"כ אבי דיכטר, חבר הוועדה ולשעבר ראש השב"כ, אמר כי "מתוך ניסיון, חיסול תשתיות חמאס בעזה יכול לקחת שנים, ולא ניתן להכריע את המערכה מהאוויר".

בתוך כך, המשנה לראש הממשלה ח"כ סילבן שלום, אמר הבוקר בבאר שבע כי "מיליון איש נמצאים תחת מטח וזה חייב להיפסק. חייבים לנקוט בכל דרך אפשרית, סיכולים ממוקדים, תשתיות, כל דרך אחרת שתעצור את מטח הטילים לדרום. לא צריך להיבהל מכניסה קרקעית ואפשרויות אחרות. כל דרך שתחזיר את השקט לתושבי הדרום היא אפשרית".

בבאר שבע סופרים כבר 12 רקטות גראד שנורו לעבר העיר מאז אמש. חלקן יורטו על ידי מערכת "כיפת ברזל", אך כמה התפוצצו בשטח העיר. אחת הרקטות פגעה ישירות בבית ספר תיכון בעיר וגרמה לנזק.

לאחר התפוצצות הגראד סמוך לשעה 9:00, דיווחו במשטרה על האירוע וביקשו שוב מתושבי באר שבע וערי הדרום להישאר בחדרים הממוגנים גם אחרי הנפילה ולא "להוות סקרנים". "זה סיכון, ואתם מפריעים לפעולות כוחות הביטחון וההצלה", אמר נציג המשטרה בשטח.

יוסי שושן, בן 38 מבאר שבע, נהרג אמש מפיצוץ רקטת גראד על מכוניתו בעיר. שושן היה בדרך לאסוף את רעייתו, הנמצאת בחודש התשיעי להריונה, מבית אחיה.

יותר מ-40 נפגעי חרדה

נפילות בשתי זירות נרשמו במטח רקטות הגראד שהכה אמש בבאר שבע. באחת מהן ספג בית מגורים פגיעה ישירה ובשנייה נפגעה מכוניתו של שושן. אישה אחת נפצעה בנוסף באורח אנוש. בבית החולים "סורוקה" מאושפזים עדיין הבוקר גם אדם אחד במצב קשה, אחד במצב בינוני ושלושה במצב קל מעבר. מדובר בפצועים גם מהאירוע בבאר שבע וגם באופקים.

במהלך הלילה טופלו למעלה מ-40 נפגעי חרדה בבית החולים. חמאס וארגון ועדות ההתנגדות העממית קיבלו על עצמם את האחריות על הירי.

בהכנת הידיעה השתתפו יוסי זילברמן, ניר דבורי ותמיר סטיינמן

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת