ב"ש מתעוררת לבוקר מתוח

אחרי לילה קשה, מקווים הבוקר תושבי הדרום, וב"ש בפרט, לבוקר רגוע ושקט. בינתיים, על פי הנחיית פיקוד העורף בוטלו כל ההתקהלויות ההמוניות, ביניהם קייטנות ופסטיבלים. בבית החולים סורוקה נשארו 6 פצועים מתוך 55 שטופלו בסך הכל במהלך הלילה

באר שבע מתעוררת הבוקר לתוך מצב ביטחוני מתוח, שעות ספורות לאחר שמטח קטלני הוביל למותו של יוסי שושן ולפציעתם של אחרים בדרגות שונות.

למרות ההסלמה הביטחונית, מנסים תושבי העיר לחזור לשגרה - אך החששות בהחלט ניכרים. את הלילה האחרון בילו התושבים בחדרים הממוגנים ועל פי הנחיות פיקוד העורף, הם צפויים להמשיך להיות בקרבתם גם במהלך היום.

בעקבות הנחיות פיקוד העורף, בוטלו בכל אזור הדרום האירועים ההמוניים שתוכננו. הדבר נכון גם לגבי פסטיבלים וגם באשר לקייטנות שבהן מבלים הילדים בחופש הגדול.

בפיקוד העורף מבקשים הבוקר לחדד את ההנחיות לירי לעבר הדרום: בעת הישמע אזעקה עולה ויורדת או צבע אדום, יש להיכנס למרחבים מוגנים ולהישאר שם במשך עשר דקות לפחות. כמו כן, אין לשהות במקומות הומי אדם.

בסורוקה מאושפזים עדיין 6 פצועים

בבית החולים סורוקה טיפלו במהלך הלילה ב-55 נפגעי גוף ונפש מהאירועים בדרום. הבוקר הזה נותרו בבית החולים שישה פצועים: אחת במצב אנוש, אחד במצב קשה מאוד, אחד במצב בינוני ושלושה נוספים באורח קל.

"קלטנו שני נפגעי חרדה במהלך הלילה, אבל השארנו אותם באשפוז מתוך חשש שהם נפגעו גם בגוף", סיפרה ד"ר ניצן היימן, סגנית מנהל בית החולים סורוקה, בשיחה עם חדשות 2. באשר לילדים שנפצעו מרסיסים באופקים, אמרה ד"ר היימן: "הם בסדר גמור, תודה לאל".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת