מצרים: "התנצלות ישראל לא מספיקה"

השלטון הצבאי במצרים הודיע כי אין די בהודעת ישראל כי היא מביעה צער על הרג אנשי הביטחון המצרים בסיני במהלך אירועי יום חמישי. "ההצהרה חיובית, אך מראה שישראל לא מבינה את הכעס ברחוב המצרי ואת חומרת התקרית", נאמר בהצהרת הקבינט

מפגינים נגד ישראל בקהיר (AP)

המועצה הצבאית השולטת במצרים הודיעה כי התנצלות ממשלת ישראל על הרג חמישה שוטרים מצרים ביום חמישי אינה מספיקה. עם זאת, הודיעה המועצה כי אין בכוונתה להחזיר את השגריר המצרי לקהיר.

"הצהרת ממשלת ישראל חיובית על פני השטח, אך מראה כי אינה מבינה את עוצמתה של התקרית ואת הכעס ברחוב המצרי בעקבות האירועים", כך פורסם בסוכנות הידיעות המצרית "מאנה".

השלטונות במצרים אומרים כי הם דורשים מישראל לפרסם לוח זמנים ברור לחקירת האירועים בגבול ביום חמישי, בהתאם להצעת ישראל כי האירועים ייחקרו בוועדה משותפת לישראל ולמצרים. ישראל טוענת כי יכול להיות שאנשי הביטחון המצרים נורו על ידי המחבלים, שחיפשו לפגוע במטרות מצריות וישראליות כאחד.

אתמול הפגינו כמה עשרות מול שגרירות ישראל בקהיר, וקראו לראשי הממשל הצבאי במצרים לנתק את היחסים עם ישראל ולגרש את השגריר הישראלי ממצרים. סגן שגריר ישראל בקהיר, שלום כהן, הגיש לשלטונות מצרים מסמך בשם שר הביטחון ברק בו ממשלת ישראל הביעה צער על הריגת אנשי כוחות הביטחון המצרים והביעה נכונות לחקור יחד את המקרה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת