תושבי הדרום: כך תתגוננו מהרקטות

פיקוד העורף ממשיך להעביר הנחיות לתושבי הדרום, ומדריך אותם כיצד להתנהג באופן הבטוח ביותר בזמן אזעקה. צפו בהנחיות המלאות שמסר לנו נציג פיקוד העורף אל"מ שלומי רביבו, ומכאן נאחל לתושבי הדרום לילה טוב ושקט

בעקבות המשך הירי מרצועת עזה לעבר יישובי הדרום, אנו מביאים לכם כאן את הנחיות פיקוד העורף כפי שניתנו על ידי אל"מ שלומי רביבו, נציג הפיקוד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים על ההסלמה בדרום? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

• בהישמע אזעקה, למי שיש מרחב מוגן דירתי (ממ"ד) בדירתו, ייכנס אליו, יסגור את הדלתות והחלונות וימתין עשר דקות. במידה ולא ניתנו הנחיות אחרות אפשר לעזוב את הממ"ד.

• למי שאין בדירות ממ"ד, אך יש מקלט קומתי, ינהג בצורה דומה: יסגור את הדלתות והחלונות, ימתין עשר דקות ובמידה ואין אזעקה נוספת יוכל לחזור לשגרה.

• בבניינים בהם אין ממ"ד או מקלט קומתי, יש לרדת למקלט.

• בבניינים בהם אין אזורי מיגון, יש לבחור את החדר הפנימי ביותר בדירה, לשבת שם עם הגב לקיר ולהמתין עשר דקות. החדר הפנימי בדירה הוא החדר שבו יש מספר קטן ככל האפשר של קירות מצומצמים. אין לבחור את חדר האמבטיה או המטבח כחדר הפנימי, זאת בשל סכנת התפוצצות של רסיסי זכוכית או חרסינות.

במהלך הלילה יפעיל פיקוד העורף גלים שקטים בתדרי הרדיו הבאים: 95.8, 97 ו-101.5 FM. גם קו החירום של הפיקוד במספר 1207 ממשיך לפעול גם בשעות הלילה.

הערים הנכללות בהנחיות: שדרות, אשקלון, נתיבות, קריית גת, רהט, אופקים, קריית מלאכי, אשדוד, גן יבנה, להבים, בני עיש, גדרה ,יבנה, באר שבע.

המועצות האזוריות הנכללות בהנחיות: חוף אשקלון, שער הנגב, שדות נגב, אשכול, שדות נגב, שער הנגב, מרחבים, לכיש, יואב, שפיר, בני שמעון, שפיר, באר טוביה, פזורה, לכיש, יואב, חבל יבנה, הר חברון, נחל שורק, גדרות, מטה יהודה, ברנר.

להנחיות נוספות אפשר להיכנס לאתר פיקוד העורף.