אחרי 3 ימים: זוהה ההרוג השמיני במתקפת הטרור בדרום

יצחק סלע נהג באוטובוס "אגד" בעת שנפגע במתקפת הטרור ביום חמישי האחרון. אחרי שלושה ימים שבהם הוגדר נעדר, זוהתה גופתו באופן סופי. הוא עבד באגד 26 שנים והותיר אחריו ארבעה ילדים ושלושה נכדים. משדר מיוחד בחדשות 2 באינטרנט בעקבות האש בדרום

האוטובוס השרוף בו נהג סלע (חדשות 2)

שלושה ימים אחרי מתקפת הטרור בגבול מצרים, זוהו סופית אחר הצהריים שרידי גופתו של ההרוג השמיני בפיגוע: יצחק סלע, בן 55, נהג "אגד" מבאר-שבע. סלע, שנהג באוטובוס שהיה באותה השעה ריק מנוסעים, הוגדר עד כה נעדר בשל מצבה הקשה של הגופה, שזוהתה רק היום. הלוויתו נערכה הערב ב-18:30 בבית העלמין החדש בעירו.

סלע נהג באוטובוס ריק שהיה בדרכו לאילת על מנת לאסוף משם נוסעים. בעודו בדרכו על כביש 12 ביום חמישי אחר הצהריים, נצמד לאוטובוס שלו מחבל מתאבד, אחד מחברי החוליה הרצחנית של "ועדות ההתנגדות" שיצאו לבצע את מתקפת הטרור. המחבל לא הבחין בכך שהאוטובוס ריק, ופוצץ את עצמו בצמוד לתא הנהג.

סלע נהרג במקום, והאוטובוס נשרף והועף למרחק של עשרות מטרים. בשל הקרבות שנמשכו בשטח במשך שעות ארוכות, וכתוצאה מעוצמת הפיצוץ, תהליך איסוף שרידי הגופה לקח למעלה מיממה, ורק היום הם זוהו באופן רשמי.

חבריו של סלע סיפרו כי במשך שנים הוא נהג לנסוע בצירים מסוכנים, דוגמת כבישי עוטף עזה ודרום הר חברון. לפני שנים ספורות הוא עבר ניתוח מעקפים בליבו, אך החליט שלא לוותר על העבודה שאהב.

סלע הותיר אחריו ארבעה ילדים ושלושה נכדים. הוא עבד ב"אגד" 26 שנים. חבריו לעבודה תיארו אותו כאדם מסור, עובד למופת וחבר נפש.

האזרחים שנהרגו בפיגוע ובמתקפת הגראדים נטמנו

במהלך היום הגיעו אלפים לבית העלמין בכפר סבא, וליוו את האחיות שולה קרלינסקי ופלורה גז ובעליהן דב קרלינסקי ומשה גז ז"ל, שנורו למוות במכוניתם הפרטית בדרך לחופשה באילת ביום חמישי האחרון, בדרכם האחרונה.

המשנה לראש הממשלה השר משה (בוגי) יעלון ספד בהלוויה: "כולנו רקמה אנושית אחת חיה. לא נסמוך על רצונם הטוב של שכנינו. הדבקות באדמת הארץ גובה מאיתנו קורבנות. לעיתים אלה חיילים ולעיתים אזרחים. אתם, ילדיהם, תישאו את זכר הוריכם".

ויקי ז'אן, בתם של פלורה ומשה ז"ל, אמרה כי המשפחה "מתנחמת בכך שברגעיהם האחרונים היו במחיצת האנשים היקרים להם". יניב, בנם של שולה ודב ספד: "קשה למצוא אנשים כמוכם. נוחו על משכבכם בשלום, למרות שזה לא המקום בשבילכם ובטח לא הזמן".

יוסי שושן, שנהרג אמש מפגיעת טיל גראד בבאר שבע, הובא גם הוא למנוחות אחר הצהריים בבית העלמין באופקים. מאות בני משפחה, מכרים וחברים ליוו אותו בדרכו האחרונה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת