ועדת ההתנגדות העממית ירו את מטח הגראדים לבאר-שבע

הארגון שהיה אחראי למתקפת הטרור בגבול הדרום הוא שירה את הרקטות לבירת הנגב. למרות הצהרות קודמות של חמאס, נמסר כי אנשי הארגון נפרסו במרחבי שיגור הרקטות בעזה ומנסים למנוע מפעילי ארגונים אחרים לבצע ירי

אחרי שבשעות הערב קיבלו על עצמם כמה ארגונים, בהם גם חמאס, את האחריות לירי הרקטות הקטלני לבאר שבע - מעריכים בישראל כי מי שאחראי דווקא לשיגור הוא ארגון ועדות ההתנגדות העממית - אותה הקבוצה ששניים מבכיריה חוסלו בימים האחרונים, אחרי שהייתה אחראית למתקפת הטרור המשולבת בגבול מצרים.

לפי דיווחים אחרונים מהרצועה, התפרסו כוחות של חמאס במרחבי השיגור השונים בסביבה כדי למנוע מפעילים של ארגוני הטרור האחרים הפועלים בעזה לשגר רקטות לעבר ישראל.

קודם לכן, הודיעו בחמאס: "אנחנו אחראים על ירי הרקטה שפגעה בבאר שבע" - וכן הודיעו כי מבחינת הארגון השלט ברצועה, באה הפסקת האש עם ישראל לקצה. שני ארגונים נוספים קיבלו על עצמם את האחריות על ירי מטחי הגראדים שנחתו הערב בבאר שבע ובאופקים: ועדות ההתנגדות, הארגון שאחראי למתקפת הטרור באילת, ועוד ארגון לא מוכר בשם "ישרי פלסטין", שדיווח כי ירה טיל גראד לעבר באר שבע בשעה 19:40.

לאחר ירי הרקטות תקפו ספינות של חיל הים לירי לעבר עזה. הפלסטינים מדווחים על מספר פצועים בירי שבוצע לעבר אתרי שיגור ומטרות חמאס ברצועה. הפלסטינים מסרו בתגובה כי נעשה ניסיון לירות טיל לעבר הספינות, לידיעה זו אין אישור משום מקור אחר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת