עדות מהנפילה הקטלנית בבאר שבע: "זירה קשה, שריפה, הרס ועשן"

מתנדב איחוד הצלה יובל ירמיהו היה בין הראשונים שהגיעו לזירת הנפילה הקטלנית בבאר שבע. בשיחה עם חדשות 2 הוא משחזר: "הנפגעים קשה ואנוש היו באזור הבית, ואלו שהיו קצת במצב יותר קל היו בבתים סמוכים". אדם אחד נהרג מהירי, ושבעה נוספים נפצעו

הנחיות פיקוד העורף לתושבי הדרום (חדשות 2)

צוותי ההצלה בדרום עובדים בשעות האחרונות תחת מטחי אש כבדים מרצועת עזה. מתנדב איחוד הצלה יובל ירמיהו, שיחזר את הרגעים בהם הגיע למקום נפילת הטיל בבאר שבע שהביא למות אזרח ולפציעתם של שבעה נוספים: "המבנה נראה כמו זירה קשה, שריפה, הרס ועשן".

בשיחה עם חדשות 2 שיחזר ירמיהו את המראות הקשים בהם נתקל שניות לאחר שהגיע למבנה בו פגעה הרקטה. "הגעתי למקום צוותי רפואה ראשונים במקום. טיפלנו במספר פצועים קשה ואנוש אחד", מספר ירמיהו.

"המבנה נראה כמו זירה קשה, שריפה שצוותי הכיבוי מנסים להשתלט עליה, הרס ועשן", מסביר ירמיהו ומוסיף כי היו חלקיקים ליד כל אזור הפצועים. "הזירה הייתה משולבת. חלק בתוך הבתים חלק ליד חלק בשבילים. הנפגעים קשה ואנוש היו באזור הבית, ואלו שהיו קצת במצב יותר קל היו בבתים סמוכים", הוא מספר.

חמאס קיבל אחריות על הירי

מטח רקטות גראד הכה בבאר-שבע והנפילות נרשמו בשתי זירות. באחת מהן, ספג בית מגורים פגיעה ישירה ובשנייה - נפגעה ישירות מכונית. במקום שבעה נפגעים, מהם שניים במצב קשה והיתר קל-בינוני. הרכב שנפגע עלה באש ואדם שהיה בתוכו חולץ ממנו בהצלחה ופונה לטיפול רפואי. כוחות פינו מהמקום את הפצועים לבית החולים "סורוקה" שבעיר. חמאס קיבל על עצמו את האחריות על הירי.

זמן קצר לפני כן, באופקים, נפצעו קל שני ילדים וצעיר בן 20 כשארבע רקטות גראד נורו אל אופקים ופגעו ישירות בבית מגורים שם. הילדים, תינוק בן ארבעה חודשים וילד בן 9, פונו על-ידי מד"א לבית החולים "סורוקה" שבבאר שבע כשהם סובלים מפגיעות רסיסים. זמן קצר קודם לכן, נשמעה שוב אזעקה בבירת הנגב. שתי רקטות גראד נורו לעבר העיר, אחת מהן נפלה בשטחה ואחרת ייורטה על-ידי מערכת "כיפת ברזל". איש לא נפגע.

עוד קודם לכן, ספג בית מגורים באחד הקיבוצים במערב הנגב פגיעה ישירה של פצצת מרגמה. במקום נגרם נזק רב, אך איש לא נפגע. בשעות האחרונות נרשמו בשטח ישראל נפילות של שבע פצצות מרגמה בשטחים פתוחים בתחום המועצה האזורית אשכול. גם בתקריות אלה לא דווח על נפגעים.

הנחיות פיקוד העורף לתושבי הדרום

זוהר רונן, מזכיר הקיבוץ שבו אירעה הפגיעה, סיפר לחדשות 2 באינטרנט: "אנחנו נמצאים בכוננות שיא כבר מיום חמישי. לנו אין 'צבע אדום' מכיוון שאנו קרובים מאוד לרצועת עזה ולכן הירי אלינו הוא בעיקר של פצמ"רים. היה פיצוץ, וזמן קצר לאחר מכן הוצאנו הודעה של 'גשם סגול' – שזו התרעה מפני פצמ"רים". עם זאת, הוא מקפיד לשמור על אופטימיות: "האווירה אצלנו בינתיים טובה. ביום חמישי הגיעו אלינו אפילו משפחות חדשות. כולם מרגישים בסדר גמור".

בשעות הבוקר: נפגעים בבאר שבע

בשעות הבוקר התפוצצה רקטה בשטח פתוח בעיר באר שבע. אזעקת "צבע אדום" נשמעה בעיר לפני הנפילה. שמונה פצועים הגיעו לבית החולים סורוקה בעיר, כולם במצב קל. בשעות הצהריים, שוגרה רקטה, ככל הנראה מסוג גראד, לכיוון העיר אשקלון. מערכת כיפת ברזל איתרה את השיגור ויירטה בהצלחה את הרקטה באוויר. מוקדם יותר התפוצצה רקטה בשטח פתוח סמוך לקריית גת, על כביש מספר 35. המשטרה הגיעה למקום וסגרה את קטע הכביש שבין צומת פלוגות לצומת רווחה, קילומטרים ספורים מקריית גת. בשעה האחרונה, נפתח הכביש לתנועה לשני הכיוונים.

מוקדם יותר הבוקר, התפוצצו שתי רקטות גראד באשדוד, סמוך לשעה 05:30. אחת הרקטות התפוצצה בשטח פתוח בעיר. שלושה גברים בשנות העשרים לחייהם נפגעו באורח קשה ופונו לבית החולים קפלן ברחובות. הפצועים הם פועלים פלסטינים, שוהים בלתי חוקיים בישראל. כוחות גדולים של מד"א ומשטרה הגיעו למקום האירוע. רקטת גראד נוספת התפוצצה בשטח מיושב בעיר. בתקרית זו לא היו נפגעים אך נגרם נזק לרכוש. 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת