חשש ל"תג מחיר": ילד פלסטיני הותקף באכזריות ליד מאחז

משטרת ש"י עצרה 13 מתנחלים המתגוררים במאחז רמת מיגרון שליד רמאללה, בחשד שהיו אחראים לתקיפתו של בן 10 שהוכה בכל גופו בידי רעולי פנים. הוא פונה לטיפול בבית חולים ברמאללה

האם בחסות התבערה בדרום פועלות קבוצות ימין קיצוני למעשי נקם בפלסטינים? בשעות אחר הצהריים התגלה בפאתי המאחז רמת מגרון שבאזור רמאללה ילד פלסטיני בן 10 כשהוא חבול ופצוע בכל חלקי גופו. בקרבתו נמצאה עז שחוטה.

לטענת הילד, הוא נפל קורבן לתקיפה מצד קבוצה של רעולי פנים יהודים, במה שמסתמן כפעולת "תג מחיר". הילד פונה לבית חולים ברמאללה, ומאז העברתו לשם לא ניתן היה ליצור קשר עמו כדי לשמוע מפיו את אשר עבר.

המאחז רמת מגרון מאוכלס בעיקר על-ידי צעירים הנמנים על "נוער הגבעות", כאלה המשתייכים לקבוצות ימין קיצוני. במשטרת ש"י פתחו בחקירת האירוע ועד כה עצרו 13 צעירים - כולם תושבי המאחז. הם אינם משתפים פעולה עם חוקריהם ושומרים על שתיקה.

האזור שבו התרחש האירוע האלים ידע לא מעט פעולות "תג מחיר". לנוכח המצב המידרדר בדרום הארץ, גובר החשש כי אכן מדובר בפעולת נקם מצד יהודים. העיתוי כעת רגיש מאוד, ובמערכת הביטחון חוששים כי דווקא מעשה כזה עלול להיות מה שיצית את התבערה בגזרה כולה - שממילא מתוחה יותר ויותר לקראת ספטמבר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת