אבו מאזן רוצה הפסקת אש

אחרי שתי יממות בהן תוקף צה"ל בעזה, בתגובה לפעולת הטרור הרצחנית ביום חמישי האחרון, רוצה יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן הפסקת אש. סאיב עריקאת סיפר היום כי מטרת הפנייה היא להפסיק את "התקיפות הישראליות על רצועת עזה"

אבו מאזן ובאן קי-מון. ארכיון (רויטרס)

מאמץ ברשות הפלסטינית להשיג הפסקת אש: יו"ר הרשות אבו מאזן פנה למועצת הביטחון של האו"ם בבקשה לכנס דיון חירום שמטרתו להפסיק את מה שכינו הפלסטינים "התקיפות הישראליות על רצועת עזה", כך אומר היום הבכיר באש"ף סאיב עריקאת.

לדברי עריקאת, את הבקשה הבהולה העביר הנציג הפלסטיני באו"ם ריאד מנסור, ובה קריאה לכינוס מיידי שלא מן המניין של מועצת הביטחון. "יש להפסיק את התקיפות וההסלמה הישראלית המסוכנת, שגרמה כבר לעשרות קורבנות פלסטיניים כתוצאה מהתקיפות המתמשכות על בני עמנו בעזה", נכתב בפנייה הפלסטינית לאו"ם.

במקביל, נמשכים המאמצים גם בעזה להביא להפסקת אש. ראש ממשלת החמאס אסמאעיל הנייה שוחח הלילה עם מזכ"ל הליגה הערבית נביל אל-ערבי, ודן עמו בפעילות צה"ל ברצועה. על פי ההודעה הרשמית שיצאה מלשכתו של הנייה, מתנהלים בשעות האחרונות מגעים מול מצרים והאו"ם במטרה להביא להפסקת אש.

"פגישה בין בכירים ישראלים למצרים"

העיתון "אל-חייאת" מדווח הבוקר כי מצרים מתווכת בין ישראל לחמאס להשגת רגיעה, והעבירה לחמאס מסר מישראל לפיו תיפסק התקיפה בעזה רק כשייפסק ירי הרקטות לעבר שטחה. מקורות ביטחוניים מצריים בכירים אמרו הבוקר לעיתון כי במסר שהועבר הובהר כי ישראל אינה מעוניינת בהסלמת המצב, והייתה מעוניינת לפגוע אך ורק במבצעי מתקפת הטרור באילת.

בינתיים, ולמרות ההודעה על החזרת השגריר, ממשיכים המצרים לחקור את תקרית הדמים. מקור מצרי אמר הבוקר כי אמש נערכה פגישה בין בכירים ישראלים ומצרים בסיני על מנת לדון במשבר, במסגרתו עלתה לדיון האפשרות שיוכנסו תיקונים בהסכם השלום בין המדינות - אשר יתירו פעילות חופשית יותר לצבא מצרים באזור סיני. במצרים הגבירו במקביל את הלחץ על החמאס בדרישה להסגיר מעזה באופן מיידי רשימה של מבוקשים החשודים במעורבות בפעולות טרור על אדמת סיני.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת