צפו: כך נראה ה"אבא" של הימ"מ - חצי שעה לפני שנהרג

צלם דובר צה"ל תיעד במצלמתו את רב-נגד פסקל אברהמי, בעת ששר הביטחון אהוד ברק הגיע לבקר בזירת מתקפת הטרור בדרום. 30 דקות מאוחר יותר, כשחילופי האש התפתחו בשנית, הוא נהרג. אלו תמונותיו האחרונות

פסקל אברהמי, 30 דקות לפני מותו (דובר צה"ל)

אתמול, בשיאה של מתקפת הטרור המשולבת בגבול מצרים, הגיע שר הביטחון אהוד ברק לגזרה ובין היתר, שוחח עם הלוחמים במקום. אחד האנשים שבהם פגש ברק היה לוחם הימ"מ הוותיק, רב-נגד פסקל אברהמי, שתועד על-ידי צלם דובר צה"ל. חצי שעה בלבד אחר כך, הוא נהרג בחילופי אש עם מחבלים.

הערב הפיצו בדובר צה"ל את התמונות שצולמו כנוהל שיגרתי, וקיבלו משמעות מזעזעת למדי לנוכח ההתפתחויות שאחרי התיעוד. אברהמי, שרבים מבין לוחמי הימ"מ נהגו לכנותו "אבא", הובא למנוחות היום בצהריים בבית העלמין בהר הרצל. מאות רבות ליוו אותו בדרכו האחרונה, ובהם גם המפכ"ל יוחנן דנינו, השר לביטחון הפנים יצחק אהרונוביץ', בכירי היחידה המשטרתית המיוחדת, ראש עיריית ירושלים ניר ברקת ושגריר ארצות הברית בישראל.

אלמנתו של אברהמי, סימה, ספדה לו בבכי מר: "אתה אחד ויחיד בעולם. אני אוהבת אותך עד שאמות, אני אוהבת אותך עד השמיים, אלוהים". לאחר ההספד התמוטטה האלמנה ונזקקה למים.

מפקד הימ"מ נשא דברים גם הוא: "לא סתם קראו לך האיש והאגדה. בגבורתך הצלת חיים של חיילים ואזרחים. עבורך הימ"מ היה הכל. היית עמוד האש בראש המחנה, חיית כלוחם ונפלת כלוחם". בנו טל אמר בכאב, "אנחנו מתגעגעים אליך אב יקר, לפנים, לחיבוק, לבנאדם שאתה. נתת לנו את כל כולך. נשארת לוחם כל חייך. אני אעמוד זקוף, נהרגת מות גיבורים. אני בטוח שתשמור עלינו מלמעלה. גיבור ישראל, גיבור שלנו".

המפכ"ל דנינו אמר כי "עם ישראל חייב חוב עמוק לימ"מ, חוב עמוק לאדם שמובא היום למנוחות". ההלוויה הסתיימה במטח כבוד.

שושי כנפו, גיסתו של אברהמי, סיפרה היום לחדשות 2 באינטרנט על פסקל. "בן אדם מאוד גדול. אהב מאוד את המשפחה והילדים, אבל הכי הרבה את הצבא. הצבא בשבילו היה מעל הכל. שירבו כמוהו, אדם שנלחם בשביל המדינה שלנו".

"מאוד צנוע. שקט. אף אחד לא ידע שהוא לוחם ביחידה מובחרת. לאחותי יהיה מאוד קשה, הוא היה עמוד התווך בבית. מאוד קשה לי עם זה". כנפו הוסיפה כי צפתה בטלוויזיה כשהתחדשה האש בשעות הערב. "ב-18:30 היה עדכון חדשות והראו את הרמטכ"ל ושר הביטחון בתדריך ופתאום נשמעו יריות, הראו את זה בטלוויזיה. אחד הקריינים דיבר על לוחם פצוע. לא אמרו מי, אבל הייתה לי הרגשה מאוד רעה. התקשרתי לאחותי והיא אמרה לי שהכל בסדר".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת   

טרור בדרום - סיקור מיוחד:

דקה אחר דקה: שחזור מתקפת הטרור

ראש הממשלה: "נגבר מהטרור מחיר כבד מאוד"

צפו בדרמה בשידור חי: האש חודשה

נהג הרכב הפרטי שנפגע וניצל בנס מדבר

ברק: "המקור הוא בעזה, נפעל במלוא הכוח"

מצרים מכחישה: הירי לא בוצע משטחנו

עדת ראייה: "יש גופות שרועות על הקרקע"

עדות מהתופת: "הם ירו עלינו - ופתחנו לעברם באש"

מיהם שני האחראיים לפיגוע?

חמאס הורה לאנשיו לרדת למחתרת

הנהג משחזר: "זה תפס אותי בדרך"

מפת הפיגוע: ירי, נ"ט ומטענים

האזינו: הקלטות הקשר של מד"א מהפיגוע

פרשנות: מתקפת טרור מתוכננת היטב