מילואימניקים התריעו: "הגבול פרוץ לחלוטין"

לפני כחודש סיימו רס"ן יובל יצחק וקבוצת אנשי מילואים תעסוקה בגבול ישראל-מצרים. במהלך השבועות בדרום הם חזו בהסתננות הבלתי פוסקת מהגבול ושיגרו מכתב בהול לבכירי מערכת הביטחון: "כחייל אין לי את הכלים לעמוד במשימה שהוגדרה לי והיא מניעת חדירות גבול"

הגבול פרוץ - למסתננים ומחבלים (יובל יצחק)

יובל יצחק, רב סרן במילואים בגדוד הנדסה שבילה לאחרונה 4 שבועות בגבול בו אירעה אתמול מתקפת הטרור הקטלנית שגבתה את חייהם של 8 אנשים, התריע כבר בחודש יולי בפני מערכת הביטחון: גבול מצרים-ישראל פרוץ לחלוטין, למסתננים כמו גם למחבלים.

במכתב, ששיגרו יצחק וקבוצת אנשי מילואים לשר הביטחון אהוד ברק ולחברי כנסת שונים, נכתב: "כשראיתי את כמות המסתננים הרגשתי כמו חקלאי המנסה לעצור נחשול ארבה המגיע מהמדבר לארץ הנושבת באמצעים מגוחכים כהקשה על פח".

"איך מדינה מרשה מצב של טיילת בגבול שלה, מצב הנמשך שנים , המחשבה שבמקום 388 מסתננים היו 388 מחבלים גרמה לנו סיוטים", כתבו עוד. "אם היחס של המדינה לכל מסתנן היה כאל מפגע דמוגרפי, התופעה הייתה נעצרת".

מלחמה עתידית ורחוקה? המדינה זולגת לנו מבין האצבעות

הם הוסיפו: "הממשלה אינה מגדירה לצבא יעד של 0 חדירות (כמו שמוגדר בגבולות האחרים של המדינה). במידה והיה מוגדר יעד כזה הצבא היה משקיע הרבה יותר אמצעים בבלימת המסתננים על גדר, במצב הנוכחי הכוחות עושים את מירב המאמצים, אך הסד"כ ואמצעים דלים. בסמוך לגבול התאמנו כל העת מיטב מטוסי חיל האוויר לקראת מלחמה עתידית ורחוקה, בשעה שהמדינה זולגת לנו מבין האצבעות ע"י פעולה פשוטה של צעידה ומעבר הגבול".

"מדינה שלמה ממתינה להשלמת הגדר בגבול שתסיים את התופעה, במקום לנקוט במכלול צעדים", תקפו במכתב. "אין מדיניות ברורה וקבלת החלטות אמיצה לטובת המדינה... התוצאה של גמגום הנה גרועה לעיתים מהחלטה גרועה... כחייל אין לי את הכלים לעמוד במשימה שהוגדרה לי והיא מניעת חדירות גבול".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת   

טרור בדרום - סיקור מיוחד:

מאות ליוו את פסקל אברהמי בדרכו האחרונה

דקה אחר דקה: שחזור מתקפת הטרור

ראש הממשלה: "נגבר מהטרור מחיר כבד מאוד"

צפו בדרמה בשידור חי: האש חודשה

נהג הרכב הפרטי שנפגע וניצל בנס מדבר

ברק: "המקור הוא בעזה, נפעל במלוא הכוח"

מצרים מכחישה: הירי לא בוצע משטחנו

עדת ראייה: "יש גופות שרועות על הקרקע"

עדות מהתופת: "הם ירו עלינו - ופתחנו לעברם באש"

מיהם שני האחראיים לפיגוע?

חמאס הורה לאנשיו לרדת למחתרת

הנהג משחזר: "זה תפס אותי בדרך"

מפת הפיגוע: ירי, נ"ט ומטענים

האזינו: הקלטות הקשר של מד"א מהפיגוע

פרשנות: מתקפת טרור מתוכננת היטב