מחשש לפגיעה: הרובוטים מטפלים בגופות המחבלים

קצין הנדסה הפועל בזירת המטענים בגבול מצרים סיפר לחדשות 2 באינטרנט על המשימה הקשה שהוטלה עליו ועל אנשיו - לנטרל את המרחב מאמצעי חבלה ולטהר אותו, כדי להבטיח את תנועת הלוחמים באזור

ביממה שחלפה מאז החלה מתקפת הטרור המשולבת בגבול הדרום, עמלים כוחות חיל ההנדסה על פירוק מטעני החבלה המוצמדים לגופות מחבלי החוליה שביצעה את הפיגוע. בעקבות העבודה המסורבלת מול הצד המצרי, נמשכת העבודה עד לשעות אלו. בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט העניק סרן ע' מהיחידה למשימות מיוחדות בחיל ההנדסה פרטים על המתרחש בזירה.

"מדובר באזור של 200-300 מטרים", סיפר סרן ע' על ממדי הזירה. "תוך שכבר טיפלנו בגופות וניסינו לאפשר לאנשי זק"א לבצע במקביל את עבודתם, נפתחה לעברנו אש מצד המחבלים שחיכו לנו".

אחרי ש-ע' וחבריו הבינו שמדובר במארב לכל דבר, סיפר: "הגענו לזירת האירוע והיבחנו באווירה מאוד מורכבת. הכוחות הראשוניים שהגיעו לשטח בדקות הראשונות הסתערו ומנעו מהאירוע להיות מורכב הרבה יותר. אני מאמין שבמקרה אחר, עלולה הייתה להיות פגיעה גדולה בהרבה".

הרובוטים מסירים את המטענים מגופות המחבלים

סרן ע' ואנשי יחידתו מתמחים בטיפול בתחמושות ובמטענים. כמו הקצינים הבכירים, גם הוא סבור כי אירועי אתמול היו תולדה של התארגנות מסודרת ומקצועית ולא של אירוע מאולתר שיזמו מחבלים. "מצאנו בשטח חגורות נפץ שנועדו ושימשו לפגיעה באזרחים שנפגעו", הוא הסביר. "זה גרם לעבודה שלנו להיות הרבה יותר מורכבת".

אחרי קרב היריות בין הלוחמים לבין המחבלים, שבסיומו נהרגו האחרונים, החלה מלאכת ניטרול מטעני החבלה שהם נשאו על גופותיהם. "צריך היה להסיר מהם את החגורות, מה שסיבך את העניין", פירט ע'. "בשל הסכנה הרבה, ניטרלו את המטענים שעל הגופות הגופות רובוטים".

בשל חוסר הוודאות והחשש שעדיין מלווה את הפעילות בגזרה, סיפר סרן ע' כי "גם כרגע אנחנו עובדים בצורה זהירה מאוד. אנחנו נדרשים לטפל באמצעים שהוכנו במעבדה מבלי שיש לנו מידע כלשהו על אופי המטענים הללו. אנו נאלצים להסיר אותם ולטהר את המרחב כדי לאפשר לכוחות להיכנס ולהמשיך בעבודתם".

סרן ע' ציין כי "ישנו מאמץ משותף גדול של חיל ההנדסה עם כלל הגורמים של האוגדה המרחבית ועם חבלני המשטרה שעובדים עוד מאתמול. העבודה החלה כבר אתמול בשעות הצהריים כשהוקפץ צוות ראשוני. כעת כוחות אזוריים מחפים על הצוות שמפרק. לצוותים יש מעטפת חיפוי מסודרת מאוד. כוחות רבים פרוסים במרחב - וכך הם עובדים, בשקט יחסי".

על משך פעולת הכוחות בזירה העריך סרן ע': "כעת העבודה שם נמצאת בשיאה. אנו מקווים שהיא תסתיים בקרוב. עקב סיבוכים בצד המצרי ובשל העובדה שהכל נעשה בתיאום איתם, חלים עיכובים".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת   

טרור בדרום - סיקור מיוחד:

מאות ליוו את פסקל אברהמי בדרכו האחרונה

דקה אחר דקה: שחזור מתקפת הטרור

ראש הממשלה: "נגבר מהטרור מחיר כבד מאוד"

צפו בדרמה בשידור חי: האש חודשה

נהג הרכב הפרטי שנפגע וניצל בנס מדבר

ברק: "המקור הוא בעזה, נפעל במלוא הכוח"

מצרים מכחישה: הירי לא בוצע משטחנו

עדת ראייה: "יש גופות שרועות על הקרקע"

עדות מהתופת: "הם ירו עלינו - ופתחנו לעברם באש"

מיהם שני האחראיים לפיגוע?

חמאס הורה לאנשיו לרדת למחתרת

הנהג משחזר: "זה תפס אותי בדרך"

מפת הפיגוע: ירי, נ"ט ומטענים

האזינו: הקלטות הקשר של מד"א מהפיגוע

פרשנות: מתקפת טרור מתוכננת היטב 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת