מאות ליוו את פסקל אברהמי בדרכו האחרונה, אלמנתו: "אוהבת עד השמיים"

מאות, בהם המפכ"ל, השר אהרונוביץ' וראש עיריית י-ם, ליוו בצהריים למנוחות בהר הרצל את רב נגד פסקל אברהמי ז"ל שנהרג אמש מירי מחבל. אחד מחבריו ספד לו: "ביחידת הלוחמים הקשוחים ביותר קראו לך אבא" בנו אמר בכאב: "אני אעמוד זקוף, נהרגת מות גיבורים. אני בטוח שתשמור עלינו מלמעלה"

בחלקה הצבאית בהר הרצל בירושלים הובא בצהריים למנוחות פסקל אברהמי ז"ל, לוחם הימ"מ שנהרג אמש מירי מחבלים בגבול מצרים. מאות רבות ליוו את אברהמי, אחד הלוחמים הוותיקים והמוכרים ביחידה, בדרכו האחרונה. להלוויה הגיעו גם המפכ"ל יוחנן דנינו, השר לביטחון הפנים אהרונוביץ', בכירי היחידה המשטרתית המיוחדת, ראש עיריית ירושלים ניר ברקת ושגריר ארה"ב בישראל.

אלמנתו סימה ספדה לו בבכי מר. "אתה אחד ויחיד בעולם. אני אוהבת אותך עד שאמות, אני אוהבת אותך עד השמיים, אלוהים". לאחר ההספד התמוטטה האלמנה ונזקקה למים. אחד מחבריו ספד לו: "פסקל, ביחידת הלוחמים הקשוחים ביותר קראו לך אבא".

מפקד הימ"מ נשא דברים גם הוא: "לא סתם קראו לך האיש והאגדה. בגבורתך הצלת חיים של חיילים ואזרחים. עבורך הימ"מ היה הכל. היית עמוד האש בראש המחנה, חיית כלוחם ונפלת כלוחם". בנו טל אמר בכאב, "אנחנו מתגעגעים אליך אב יקר, לפנים, לחיבוק, לבנאדם שאתה. נתת לנו את כל כולך. נשארת לוחם כל חייך. אני אעמוד זקוף, נהרגת מות גיבורים. אני בטוח שתשמור עלינו מלמעלה. גיבור ישראל, גיבור שלנו".

המפכ"ל דנינו אמר כי "עם ישראל חייב חוב עמוק לימ"מ, חוב עמוק לאדם שמובא היום למנוחות". ההלוויה הסתיימה במטח כבוד.

שושי כנפו, גיסתו של אברהמי, סיפרה היום לחדשות 2 באינטרנט על פסקל. "בן אדם מאוד גדול. אהב מאוד את המשפחה והילדים, אבל הכי הרבה את הצבא. הצבא בשבילו היה מעל הכל. שירבו כמוהו, אדם שנלחם בשביל המדינה שלנו".

"מאוד צנוע. שקט. אף אחד לא ידע שהוא לוחם ביחידה מובחרת. לאחותי יהיה מאוד קשה, הוא היה עמוד התווך בבית. מאוד קשה לי עם זה". כנפו הוסיפה כי צפתה בטלוויזיה כשהתחדשה האש בשעות הערב. "ב-18:30 היה עדכון חדשות והראו את הרמטכ"ל ושר הביטחון בתדריך ופתאום נשמעו יריות, הראו את זה בטלוויזיה. אחד הקריינים דיבר על לוחם פצוע. לא אמרו מי, אבל הייתה לי הרגשה מאוד רעה. התקשרתי לאחותי והיא אמרה לי שהכל בסדר".

אברהמי עלה לישראל בשנת 1977 מצרפת. בשנת 1985 התגייס ליחידה המשטרתית המיוחדת, ובכל שנותיו ביחידה שירת במגוון תפקידי לוחמה. בתפקידו האחרון שימש כצלף. הוא זכה לשני עיטורים: עיטור האומץ ועיטור המופת. הוא נפגע מכדור בראשו, נפצע אנושות ובתוך זמן קצר מת מפצעיו. במג"ב מסרו כי "אברהמי היה דמות מוכרת ואהובה, ותיק לוחמי היחידה אשר עליו גדלו דורות רבים של לוחמים". בנוסף הדגישו ביחידה כי "הוא ניכר באופיו בצניעות וענווה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת   

טרור בדרום - סיקור מיוחד:

דקה אחר דקה: שחזור מתקפת הטרור

ראש הממשלה: "נגבר מהטרור מחיר כבד מאוד"

צפו בדרמה בשידור חי: האש חודשה

נהג הרכב הפרטי שנפגע וניצל בנס מדבר

ברק: "המקור הוא בעזה, נפעל במלוא הכוח"

מצרים מכחישה: הירי לא בוצע משטחנו

עדת ראייה: "יש גופות שרועות על הקרקע"

עדות מהתופת: "הם ירו עלינו - ופתחנו לעברם באש"

מיהם שני האחראיים לפיגוע?

חמאס הורה לאנשיו לרדת למחתרת

הנהג משחזר: "זה תפס אותי בדרך"

מפת הפיגוע: ירי, נ"ט ומטענים

האזינו: הקלטות הקשר של מד"א מהפיגוע

פרשנות: מתקפת טרור מתוכננת היטב