מחבל התפוצץ על חיילים מצרים בגבול; יש נפגעים בצד המצרי

מחבל מתאבד פוצץ עצמו הבוקר סמוך לחיילים מצרים בסמוך למיקום התקרית אתמול באזור גבול מצרים. באירוע נפגעו מספר חיילי צבא מצרים, אך אין נפגעים בצד הישראלי. המחבל המתאבד הוא ככל הנראה חלק מהחוליה ששרדה אתמול את הפיגוע ואת ההיתקלות עם כוחות צה"ל

לחימה מול הטרור גם בצד המצרי של הגבול: מחבל מתאבד פוצץ עצמו הבוקר סמוך לחיילים מצרים וגרם למספר נפגעים, ככל הנראה גם הרוגים. התקרית אירעה בצד המצרי כאמור, סמוך למיקום התקרית אתמול באזור גבול מצרים. אין נפגעים בצד הישראלי.

בעקבות מתקפת הטרור המשולבת אתמול לעבר ישראל, מסייעים החיילים המצרים בסריקות אחר מפגעים נוספים, סמוך לגבול. בשעות הבוקר הצליח מחבל מתאבד לחדור לאזור ופוצץ את עצמו סמוך לחיילים. המחבל הוא, ככל הנראה, חלק מהחוליה שביצעה אתמול את הפיגוע ושרדה את ההיתקלות עם כוחות צה"ל. באזור נמשכת פעילות ערה בעקבות המקרה ומחשש שיש מפגעים גם בצד הישראלי.

בנוסף, לאור ההסלמה במצב, ביטל הרמטכ"ל בני גנץ את ביקור הפצועים מאירועי אתמול, שתוכנן להתקיים הבוקר בבית החולים "סורוקה" בבאר שבע. הוא מקיים בשעות אלו הערכות מצב, ומנחה כוחות את הכוחות לגבי המשך הפעילות.

בעקבות האירועים אמש העלו במצרים את הכוננות

אמש אמרו קצינים בכירים במצרים כי השלטונות במדינה החליטו להעלות את רמת הכוננות, לאורך הגבול עם ישראל, בעקבות מתקפת הטרור הקטלנית אתמול. על פי הדיווחים במצרים, כוחות הביטחון המצריים פתחו בחקירה במסגרתה מתבצעות סריקות נרחבות לאורך הגבול המשותף.
"מומחים בתחום הביטחון ביצעו סריקות לאורך אזור הגבול", דווח אמש. "נאספות ראיות הקשורות לאירועים, וכן נחקרים מספר חיילים של מנגנון הביטחון המרכזי - שבאזור בו הם פועלים בוצעה החדירה לישראל".

מקור מצרי סיפר כי גם פעילים בדואים בסיני משתפים פעולה עם מנגנוני הביטחון המצריים בחקירת האירוע. "אנו חוקרים את התקרית כבר מספר שעות", סיפר קצין מצרי בכיר. "אנחנו זקוקים לזמן על מנת להבין את אשר אירע. אנחנו עושים הכל על מנת להגיע לכך".

אלוף פיקוד הדרום טל רוסו אמר אמש כי כוחות הביטחון המצריים הרגו שני מחבלים שעברו בגזרתם במהלך מתקפת הטרור באזור הדרום.

מוקדם יותר אתמול: הכחשה מצרית

זמן קצר לאחר מתקפת הטרור, דחתה מצרים את הדיווחים לפיהם חוליית הטרור שחדרה אתמול לישראל יצאה משטחה. מושל מחוז סיני במצרים, חאלד פוודה, אמר כי הירי בוצע לעבר האוטובוסים "מתוך שטחי ישראל" וכי "למצרים או לסיני אין כל קשר אליו".

מקורות ביטחוניים במחוז סיני הכחישו אף הם כי פעילים מצריים מעורבים במתקפת הטרור, או גורמים הנמצאים בסיני. "לא נפתחה אש מהצד המצרי", אמרו המקורות והדגישו כי "הירי על האוטובוס בוצע מתוך שטחי ישראל".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת   

טרור בדרום - סיקור מיוחד:

דקה אחר דקה: שחזור מתקפת הטרור

ראש הממשלה: "נגבר מהטרור מחיר כבד מאוד"

צפו בדרמה בשידור חי: האש חודשה

נהג הרכב הפרטי שנפגע וניצל בנס מדבר

ברק: "המקור הוא בעזה, נפעל במלוא הכוח"

מצרים מכחישה: הירי לא בוצע משטחנו

עדת ראייה: "יש גופות שרועות על הקרקע"

עדות מהתופת: "הם ירו עלינו - ופתחנו לעברם באש"

מיהם שני האחראיים לפיגוע?

חמאס הורה לאנשיו לרדת למחתרת

הנהג משחזר: "זה תפס אותי בדרך"

מפת הפיגוע: ירי, נ"ט ומטענים

האזינו: הקלטות הקשר של מד"א מהפיגוע

פרשנות: מתקפת טרור מתוכננת היטב