לוחם הימ"מ ההרוג: רב נגד פסקל אברהמי

בעת התדרוך שהעביר הערב שר הביטחון ברק בדרום, הגיעה הידיעה על פציעתו הקשה של לוחם ימ"מ. שעות מאוחר יותר הותר לפרסום שהלוחם רנ"ג פסקל אברהמי, דמות מוכרת ואהובה ביחידה, מת מפצעיו. אברהמי הותיר אחריו שלושה ילדים

פסקל אברהמי ז"ל (משטרת ישראל)

אמש הותר לפרסום כי איש הימ"מ שנפצע מוקדם יותר אנושות מצרור יריות מכיוון סיני, בזמן התדרוך המצולם של שר הביטחון ברק והרמטכ"ל בני גנץ, נהרג מהאש.

ההרוג השמיני במתקפת הטרור הקטלנית אתמול הוא רב נגד פסקל אברהמי, בן 49 ואב לשלושה מירושלים. אברהמי ז"ל עלה לישראל בשנת 1977 מצרפת. בשנת 1985 התגייס ליחידה המשטרתית המיוחדת, ובכל שנותיו ביחידה שירת במגוון תפקידי לוחמה. בתפקידו האחרון שימש כצלף. אברהמי ז"ל זכה לשני עיטורים: עיטור האומץ ועיטור המופת. הוא נפגע מכדור בראשו, נפצע אנושות ובתוך זמן קצר מת מפצעיו.

במג"ב מסרו כי "אברהמי ז"ל היה דמות מוכרת ואהובה, ותיק לוחמי היחידה אשר עליו גדלו דורות רבים של לוחמים". בנוסף הדגישו ביחידה כי "הוא ניכר באופיו בצניעות וענווה".

"משטרת ישראל מרכינה ראשיה ומצדיעה לרנ"ג פסקל אברהמי, ותיק לוחמי הימ"מ שנפל בקרב", אמר מפכ"ל המשטרה רנ"צ יוחנן דנינו. "מעטים ידעו שהלוחם הצנוע והעניו שגידל דורות של לוחמים מחזיק בשני עיטורים, עיטור האומץ ועיטור המופת. הידע המקצועי הרב שאגר לצד קור רוח ומקצועיות אפיינו אותו יותר מכל", הוסיף המפכ"ל.  

הלוויתו תצא בשעה 12:30 מבית העלמין הר הרצל שבירושלים.

הידיעה על פציעתו האנושה, בתחילה, של אברהמי הגיעה לבכירי צה"ל ומערכת הביטחון כאמור בזמן תדרוך, שהועבר בשידור ישיר. במהלך התדרוך החלו אמבולנסים לנסוע באזור, עם הסירנות פועלות, דבר אשר העלה את חשדם של הנוכחים במקום שאירוע חדש בפתח. "יש עדיין דברים שקורים בשטח, אבל לא נוכל לתת לכם עדיין פרטים לפני שנדע אותם עד הסוף", אמר הרמטכ"ל, כשהפסיק לפתע את התדרוך הביטחוני.

כעבור מספר דקות התברר כי אש מכיוון מצרים נפתחה לעבר כוחות צה"ל שפעלו באזור. לאורך כל האירוע ניכר הלחץ והבלבול על פניהם של בכירי המערכת הביטחונית, שעזבו את המקום כדי לקיים התייעצות ביטחונית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת