רכב פרטי ניצל מהאש הקטלנית ונמלט לבסיס צבאי

בלב התופת, ניצלו נוסעיו של רכב פרטי שנסע בסמוך לאוטובוס הריק ולמכונית נוספת שנפגעו מפיצוץ מחבל מתאבד ומאש מחבלים - ונמלטו לבסיס צבאי, למרות שרכבם ניזוק קשות מ-18 קליעים. כעת הם נמצאים בבסיס הצבאי וממתינים שיפנו אותם משם

אחד מכלי הרכב שנפגע היום (חדשות 2)

שמונה ישראלים נהרגו היום במתקפת הטרור בדרום, מפגיעה בשני אוטובוסים, שתי מכוניות פרטיות והיתקלות עם מחבלים. יושביהם של שתי מכוניות נוספות ניצלו מהתופת, למרות שרכבם נפגע.

רוצים לקבל עדכונים נוספים לגבי מתקפת הטרור בדרום? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

אחת משתי המכוניות האלה נסעה בסמוך לאוטובוס הריק מנוסעים שנפגע מפיצוץ מחבל מתאבד, ונהגו נהרג, ולמכונית נוספת שארבעת יושביה נהרגו מאש המחבלים. עם זאת, למרות שהיו ממש בלב התופת, הצליחו יושבי הרכב להימלט מהמקום, תוך כדי שהם סופגים לא פחות מאשר 18 קליעים במכונית.

הרכב עצמו ניזוק לחלוטין והאוויר יצא מצמיגיו, אך על אף הקשיים, הצליח נהג הרכב להימלט מהמקום, כשהוא נוסע לבסיס צבאי סמוך. שם, תיארו יושבי הרכב בפני כוחות הביטחון את שאירע להם. בינתיים, למרות שחלפו שעות רבות מאז המקרה - הם עדיין נמצאים בבסיס הצבאי, וממתינים לרכב שיפנה אותם מהמקום.

נהג הרכב השני שניצל: "פתאום החלונות החלו להתפוצץ"

במקרה אחר, כשאהרון גונן, אשתו וילדיו נסעו היום ממצפה רמון לכיוון אילת, הם חשבו שצפויה להם נסיעה רגועה ושגרתית. עם זאת, לרוע המזל, היה רכבו של גונן נתון למתקפת הירי בכביש 12 - אותה מתקפה שהביאה לפציעתם של רבים בקו 392 של אגד.

"התחלנו בנסיעה לאילת ועברנו את מחסום שקמה, שם יש עמדה של הצבא", נזכר גונן. "פתאום ראיתי מישהו מחוץ לאוטו משתטח על הרצפה, וצחקתי עם אשתי. שאלתי אותה: 'למה הוא מתפלל עכשיו? למה הוא נשכב על הרצפה?" - ואז החלונות באוטו התחילו להתפוצץ והבנתי שיורים עלינו", הוא מוסיף להיזכר.

"אמרתי לאשתי ולילדים שישתטחו על הכיסאות, לחצתי על הגז והתקשרתי למשטרה", הוא מוסיף. "נסעתי 2-3 קילומטרים מהמקום ונעצרתי. עצרתי גם את הנהגים כדי שלא יגיעו לאזור וייפגעו. אחרי כמה שניות הגיע גם האוטובוס וראיתי שהוא נפגע", הוא מספר.

טרור בדרום - סיקור מיוחד:

8 הרוגים במתקפת טרור משולבת

דקה אחר דקה: שחזור מתקפת הטרור

ראש הממשלה: "נגבר מהטרור מחיר כבד מאוד"

צפו בדרמה בשידור חי: האש חודשה

נהג הרכב הפרטי שנפגע וניצל בנס מדבר

ברק: "המקור הוא בעזה, נפעל במלוא הכוח"

מצרים מכחישה: הירי לא בוצע משטחנו

עדת ראייה: "יש גופות שרועות על הקרקע"

עדות מהתופת: "הם ירו עלינו - ופתחנו לעברם באש"

מיהם שני האחראיים לפיגוע?

חמאס הורה לאנשיו לרדת למחתרת

הנהג משחזר: "זה תפס אותי בדרך"

מפת הפיגוע: ירי, נ"ט ומטענים

האזינו: הקלטות הקשר של מד"א מהפיגוע

פרשנות: מתקפת טרור מתוכננת היטב