מיהם הלוחמים שחיסלו את המחבלים?

אנשי הימ"מ, היחידה המשטרתית המיוחדת, לא במקרה שהו באזור הדרום והגיעו במהירות לקרב עם חוליית המחבלים שביצעה היום את הפיגוע המשולב. הצצה לעבודתם, לפחות למה שניתן לפרסם, מעלה תמונה של אחת מיחידות הלוחמה בטרור הטובות בעולם, שכנראה הצילה היום את חייהם של ישראלים רבים

היחידה המשטרתית המיוחדת שהגיעה היום לזירת הפיגוע בדרום וחיסלה את המחבלים, הינה אחת מהיחידות המובחרות ביותר של מדינת ישראל ואחת היחידות הטובות מסוגה בעולם.

הימ"מ הוקמה לאחר אסון מעלות, אז הובהר הצורך העז ביחידה מיוחדת ללוחמה בטרור שתיתן מענה לאירועי טרור וחילוץ בני ערובה. אי לכך, ייעודה של היחידה הינו טיפול באירועים בהם יש בני ערובה והתמודדות עם סיטואציות ביטחוניות ואזרחיות מגוונות ומאתגרות בכל מקום ובכל שעה.

מרבית המבצעים של הימ"מ מסווגים, ומהמעטים שניתנים לפרסום ניתן לציין את חילוץ אוטובוס האימהות ב-88' והפעילות היחידה בשטחים במהלך האינתיפאדה השנייה. לפני כשנה, זכו לוחמי היחידה המשטרתית המיוחדת ללוחמה בטרור במקום ה-1 בתחרות בינלאומית בין יחידות אנטי-טרור מרחבי העולם כולו. במסגרת התחרות אף שברו לוחמי הימ"מ שיא עולם.

כוננות בדרך קבע

היחידה מבצעת את פעילותה תוך שימוש באמצעים טכנולוגיים מתקדמים ביותר ושיטות עבודה ולחימה ייחודיות שמאפיינים את אופי פעילותה. בימ"מ ישנם תפקידי לחימה רבים ומגוונים ולכן חייליה מחולקים לצוותים קטנים, שמתמקצעים בתחומים שונים כמו: פריצה, טיפוס ופריצה למוקדי טרור, צוות צלפים, חבלנים וכלבנים.

היחידה נמצאת בדרך קבע בכוננות כדי לספק במידת הצורך מענה מיידי להתקפת טרור. כך היה גם היום בדרום, כאשר כוחות הימ"מ לא הגיעו במקרה לאזור וחיסלו את המחבלים; הייתה התרעה "חמה" על חוליית מחבלים שיצאה מכיוון רצועת עזה לישראל דרך סיני, ולכן הוקפצו הלוחמים לגזרה הדרומית כדי לתת מענה במידת הצורך להתקפת טרור במידה ותתקיים. בדיעבד, התברר שההחלטה הזו הצילה בסופו של דבר ככל הנראה את חייהם של עשרות ישראלים.

היחידה עובדת ללא הפסקה, לא רק בזירת הטרור כי אם גם בזירות אחרות קרי מלחמה בפשע. לא אחת היו שותפים לוחמיה במבצעים מסוכנים כנגד משפחות פשע בישראל.

בשונה מיחידות אחרות, כדי להגיע לימ"מ יש צורך קודם כל לסיים שירות קרבי באחת מהיחידות הלוחמות בצה"ל או במג"ב. לאחר מכן, יש צורך לעבור סדרת מיונים ומבדקים ורק אז ניתן להתקבל ליחידת העילית שממוצע הגילאים של לוחמיה הינו 30.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת