ראש הממשלה: "נגבה מהטרור מחיר כבד מאוד"

בהצהרה קצרה לעיתונות, שלח ראש הממשלה בנימין נתניהו מסר תקיף לארגוני הטרור: "אם יש מישהו שחושב שנשלים עם פגיעה באזרחינו - טועה", אמר. "כשפוגעים באזרחי ישראל אנחנו מגיבים מיד ובעוצמה". צפו בדברי נתניהו, הערב

איום חריף של ראש הממשלה על ארגוני הטרור ברצועת עזה: בהצהרה קצרה שהעניק הערב בקריה בתל אביב, הזהיר בנימין נתניהו כי מי שישים לעצמו למטרה לפגוע באזרחי ובחיילי צה"ל - דמו בראשו. מדובר במתקפת הטרור החמורה ביותר שידע נתניהו בקדנציה הנוכחית.

להלן הצהרתו של נתניהו, הערב:

"אני רוצה לשלוח את תנחומיי למשפחות האזרחים שנרצחו ולמשפחות הלוחמים שנפלו. אני כואב את כאבן. אני יודע שחיי המשפחות הללו לעולם לא ישובו למסלולם הקודם. מכאן שולח איחולי החלמה מהירה לפצועים".

"כולנו היינו עדים היום לניסיון לעלות מדרגה בחזית הטרור על ידי התקפות מסיני. אם יש מישהו שחושב שנשלים עם זה - הוא טועה. כשפוגעים באזרחי ישראל אנחנו מגיבים מיד ובעוצמה. זהו עיקרון. העיקרון הזה יושם גם היום".

"האנשים שנתנו את ההוראה לרצוח את אזרחינו ושהסתתרו בעזה אינם עוד בחיים. אני מבקש לשבח את צה"ל והשב"כ שחיסלו בעזה את בכירי הארגון שביצע את פעולת הטרור בדרום. אני מבקש לחזק את ידיהם של לוחמי הימ"מ, השב"כ וצה"ל שפעלו בגבורה, בנחישות ובמהירות במחבלים ומנעו אסון כבד יותר. אם ארגוני הטרור חושבים שיפגעו בנו ללא מענה - הם יגלו שנגבה מהם מחיר כבד מאוד".

"נפגעה ריבונות המדינה, ישראל תגיב בהתאם" 

מאז מתקפת הטרור קיים ראש הממשלה התייעצויות והתעדכן מול שר הביטחון אהוד ברק וראשי זרועות הביטחון על האירועים בשטח. נתניהו שוחח גם עם ראש עיריית אילת מאיר יצחק הלוי, ואמר מוקדם יותר: "מדובר באירוע חמור בו נפגעו ישראלים ונפגעה ריבונות המדינה. ישראל תגיב בהתאם".

במקביל, פרסם הערב המטה ללוחמה בטרור חידוד לאזהרת המסע החמורה לסיני - לאור מתקפת הטרור בדרום. בהודעה מטעם המטה ללוחמה בטרור נכתב כי "מומלץ לציבור הישראלי להימנע מכל ביקור שם, ולשוהים שם לשוב מיד לישראל".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת