צפו בדרמה בשידור חי: האש חודשה

במהלך התדריך הצבאי שערכו שר הביטחון ובכירי הצבא על האירועים בדרום, התחדש לפתע הירי ממצרים לעבר ישראל. הירי תפס את בכירי המערכת הביטחונית בהפתעה - והתדריך הופסק. צפו ברגעי הדרמה

דרמה בשידור חי: שר הביטחון אהוד ברק ובכירי הצבא, בראשות הרמטכ"ל בני גנץ ומפקד פיקוד הדרום טל רוסו, ערכו תדרוך ביטחוני על אירועי הדמים בכביש 12, כשלפתע התחדש הירי באזור.

במהלך התדרוך החלו אמבולנסים לנסוע באזור, עם הסירנות פועלות, דבר אשר העלה את חשדם של הנוכחים במקום שאירוע חדש בפתח.

"יש עדיין דברים שקורים בשטח, אבל לא נוכל לתת לכם עדיין פרטים לפני שנדע אותם עד הסוף", אמר הרמטכ"ל, כשהפסיק לפתע את התדרוך הביטחוני.

כעבור מספר דקות התברר כי אש מכיוון מצרים נפתחה לעבר כוחות צה"ל שפעלו באזור. לאורך כל האירוע ניכר הלחץ והבלבול על פניהם של בכירי המערכת הביטחונית, שעזבו את המקום כדי לקיים התייעצות ביטחונית.

"נבטיח את השקט בגבול"

מוקדם יותר, במהלך התדריך, סיפר מפקד פיקוד הדרום על כלל התרחשויות היום בפרטי פרטים. "לאורך כל האירוע הלוחמים עצמם חתרו למגע", סיפר רוסו במהלך התדריך. "היינו בקשר עין עם המחבלים ופגענו בהם. תושבי אילת יכולים להמשיך לחיות את חייהם בשקט. נבטיח את החוסן הביטחוני בישראל", הבטיח.

שר הביטחון אהוד ברק התייחס אף הוא לאירוע, והגדיר אותו "חמור ביותר". ברק מסר את ניחומיו למשפחות ההרוגים והבטיח אף הוא: "נשמור על אורח חיים נורמלי בגבול ועל החיים הפורחים באילת".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת