מצרים העלתה הכוננות באזור הגבול

שעות בודדות לאחר ההכשחה כי חוליית הטרור שביצעה את מתקפת הפיגועים בדרום פעלה בשטחה, הודיעו הערב גורמים מצריים בכירים כי השלטונות במדינה החליטו להעלות את רמת הכוננות באזור הגבול ומסייעות בחקירת התקרית. "מתבצעות סריקות, נבין את אשר אירע", אמר קצין מצרי בכיר

קצינים בכירים מצרים אמרו הערב כי השלטונות במדינה החליטו להעלות את רמת הכוננות במדינה, לאורך הגבול עם ישראל, בעקבות מתקפת הטרור הקטלנית במהלך היום. על פי הדיווחים במצרים, כוחות הביטחון המצריים פתחו בחקירה במסגרתה מתבצעות סריקות נרחבות לאורך הגבול המשותף.

"המטרה היא למצוא את מקור התקיפה על האוטובוסים הישראליים ועד כמה הוא קשור למצרים", דווח הערב. על פי הדיווחים, השלטונות במצרים הקימו ועדה ביטחונית מורחבת, המורכבת מבכירים בצבא ובשירותי הביטחון המרכזי, אשר סורקים את גדר הגבול לאורך 25 ק"מ - החל מהקטע באזור הנגב ועד העיר טאבה.

"מומחים בתחום הביטחון מבצעים סריקות לאורך אזור הגבול", דווח הערב. "נאספות ראיות הקשורות לאירועים, וכן נחקרים מספר חיילים של מנגנון הביטחון המרכזי - שבאזור בו הם פועלים בוצעה החדירה לישראל".

מקור מצרי סיפר הערב כי גם פעילים בדואים בסיני משתפים פעולה עם מנגנוני הביטחון המצריים בחקירת האירוע. "אנו חוקרים את התקרית כבר מספר שעות", סיפר קצין מצרי בכיר. "אנחנו זקוקים לזמן על מנת להבין את אשר אירע. אנחנו עושים הכל על מנת להגיע לכך".

אלוף פיקוד הדרום טל רוסו אמר הערב כי כוחות הביטחון המצריים הרגו שני מחבלים שעברו בגזרתם במהלך מתקפת הטרור באזור הדרום.

מוקדם יותר: הכחשה מצרית

זמן קצר לאחר מתקפת הטרור, דחתה מצרים את הדיווחים לפיהם חוליית הטרור שחדרה היום לישראל יצאה משטחה. מושל מחוז סיני במצרים, חאלד פוודה, אמר כי הירי בוצע לעבר האוטובוסים "מתוך שטחי ישראל" וכי "למצרים או לסיני אין כל קשר אליו".

מקורות ביטחוניים במחוז סיני הכחישו אף הם כי פעילים מצריים מעורבים במתקפת הטרור, או גורמים הנמצאים בסיני. "לא נפתחה אש מהצד המצרי", אמרו המקורות. "הירי על האוטובוס בוצע מתוך שטחי ישראל".

ראש עיריית נואייבה אמר בשעות הצהריים כי לא נשמעו קולות ירי בסמוך לעיר הקיט המצרית, המקורבת לגבול. "המצב שקט ויציב באזור העיר", אמר לכלי תקשורת מצריים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת