נתניהו: "נפגעה ריבונות המדינה, ישראל תגיב בהתאם"

ראש הממשלה בנימין נתניהו מגיב הערב בחריפות למתקפת הטרור על דרום הארץ. בתום שורת התייעצויות שקיים עם שר הביטחון וראשי זרועות הביטחון הודיע נתניהו כי יש לצפות לתגובה קשה של ישראל. בחמאס מזהירים גם כן מפני תקיפה בעזה. המטה ללוחמה בטרור חידד את אזהרת המסע לסיני

בצה"ל נערכים לתגובה חריפה על מתקפת הטרור באילת היום. ראש הממשלה בנימין נתניהו קיים בשעות האחרונות התייעצויות והתעדכן מול שר הביטחון אהוד ברק וראשי זרועות הביטחון על האירועים בשטח. נתניהו שוחח גם עם ראש עיריית אילת מאיר יצחק הלוי, ואמר הערב: "מדובר באירוע חמור בו נפגעו ישראלים ונפגעה ריבונות המדינה. ישראל תגיב בהתאם".

בשעה 19:15 צפוי ראש הממשלה נתניהו לפרסם הצהרה קצרה הקשורה למתקפת הטרור. את הודעתו נעביר בשידור חי באתר האינטרנט של חדשות 2.

במקביל, פרסם הערב המטה ללוחמה בטרור חידוד לאזהרת המסע החמורה לסיני - לאור מתקפת הטרור בדרום. בהודעה מטעם המטה ללוחמה בטרור נכתב כי "מומלץ לציבור הישראלי להימנע מכל ביקור שם, ולשוהים שם לשוב מיד לישראל".

מדובר צה"ל נמסר הערב בתגובה: "מדובר בהתקפה נפשעת כנגד אזרחים חפים מפשע שהיו בדרכם לאילת כחלק מחופשת הקיץ. צה"ל יעשה הכול כדי להגיע לאחראים על אירוע זה ולא יאפשר פגיעה באזרחי מדינת ישראל".

חמאס מזהיר את ישראל

בשיחה עם חדשות 2, אמר הערב דובר המשטרה תנ"צ אלון לבבי כי מפכ"ל המשטרה רנ"צ יוחנן דנינו הורה את הכוחות בשטח לסייע בכל המתבקש לצה"ל וכן להגביר את האבטחה במקומות הומי האדם - לרבות באזור אילת. בין השאר עולה גם החשש מפני פעולות תג מחיר בפלסטינים או בערבים-ישראלים.

במשרד הביטחון נמשכת גם הערב ההתייעצות בראשות מנכ"ל המשרד האלוף (במיל') אודי שני. בין היתר, נידון עניין העבודות להקמת הגדר בגבול ישראל-מצרים.

עד כה נבנתה גדר באורך 45 ק"מ ובוצעו עבודות תשתית להקמת הגדר ב-30 ק"מ נוספים. עד סוף השנה ייבנו 100 ק"מ, ובשנה הבאה תסתיים הקמת גדר באורך 200 ק"מ.

גורמים במשרד הביטחון ציינו כי הגדר נבנית בקצב מהיר של 700 מטר ליום, ובהערכת המצב שמתקיימת בשעה זאת אצל מנכ"ל משרד הביטחון נבחנות הדרכים לתוספת כוח אדם ועבודה של שעות נוספות ביום, באופן שניתן יהיה להאיץ עוד יותר את הקמת הגדר.

ברצועת עזה חוששים מתגובה קשה אפשרית של צה"ל למתקפת הטרור בדרום. בכירים בחמאס אמרו בשעות הצהריים כי "ישראל מנסה לנצל את המתקפה כדי לייצא את המשבר בו היא נמצאת", והזהירו מפני "כל מעשה תוקפני על רצועת עזה", שייתכן שיבוא בתגובה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת