מיהם האחראים למתקפת הטרור בדרום?

את מקומם של אנשי הצבא המצרי תפסו בחודשים האחרונים מיליציות בדואיות חמושות, העוסקות במקביל בהברחת סחורות. המיליציות הללו, שפועלות בשם הקנאות הדתית, אחראיות בצורה זו או אחרת למתקפת הטרור הקטלנית בדרום

הפיגועים המשולבים היום בדרום, הם הוכחה נוספת לכך שמצרים איבדה שליטה בחלק גדול מאוד של חצי האי סיני. את מקומם של אנשי הצבא והמשטרה תפסו מיליציות חמושים בדואיות, שעוסקות בהברחת נשק וסחורות. במקביל, מתארגנות המיליציות הללו במסגרת של קנאי דת עזתים, "ג'לג'לאת", שהוציאו לדרך כבר מספר פעולות טרור כמו המתקפה על בניין המשטרה באל-עריש ופיצוץ צינור הגז לישראל.

מנגד, עומדים ראשי הצבא המצרי ומתחמקים מתשובות. מושל דרום סיני ובכירי המטכ"ל המצרי טוענים כי לא היה ירי משטח מצרים לישראל ולא הייתה חדירה. אך זהו, כמובן, דפוס לא אמין במיוחד שחוזר על עצמו בכל אירוע ביטחוני.

כרגע, ישראל אישרה להכניס עוד שלושה גדודים של הצבא המצרי לחצי האי סיני. אך ספק אם זה יעזור. לחבורות הללו קשר הדוק לקנאי הדת העזתים, שגם הם שמו להם למטרה להתעמר בשלטון חמאס. ישראל מצדה, מחכה להקמת השלטון החדש במצרים, אז יצטרכו הצדדים להגיע לתיקונים מסוימים על פריסת כוחות הצבא בחצי האי סיני.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת