חשש: 2 גופות מחבלים ממולכדות

7 מחבלים חוסלו בתום חילופי האש בין צה"ל והימ"מ לפעילי חוליית הטרור שביצעו היום את המתקפה בדרום. מבדיקת הגופות עלה הערב החשד כי ייתכן ששתיים מהגופות ממולכדות, ובדיקתן נמשכת. צה"ל צפוי להגיב בחריפות למתקפת הטרור, חמאס יורד למחתרת

שבעה מחבלים חוסלו היום על ידי כוחות צה"ל והימ"מ שהוקפצו לטפל במתקפת הטרור בדרום. בשלב זה חקירת התקרית נמשכת, כשעדיין לא הוברר סופית האם הצליחו כמה מחבלים להימלט. מבדיקת הגופות אחר הצהריים, עלה החשש כי שתי גופות מתוך השבע ממולכדות - ובשל כך הוחלט כי עדיין לא מתקרבים אליהן.

בדיקה ראשונית של האירוע מעלה כי זמן קצר לפני התקרית התקבלה התרעה על חולייה שמתכוונת לבצע פיגוע, אך עדיין לא ברור לאן התגלגלו העניינים מכאן והלאה באופן הטיפול במידע המודיעיני.

שעות אחרי התקרית הקטלנית, הצפי הוא לתגובה קשה של צה"ל - חריפה מזו שאנחנו רגילים לראות בעקבות ירי רקטות וטילים לעבר ישראל. הרצון עד כה שלא לחמם את זירת הדרום ככל הנראה לא יילקח בחשבון בשלב זה.

בעזה יורדים למחתרת

ברצועת עזה חוששים מתגובה קשה אפשרית של צה"ל למתקפת הטרור בדרום. בכירים בחמאס אמרו בשעות הצהריים כי "ישראל מנסה לנצל את המתקפה כדי לייצא את המשבר בו היא נמצאת", והזהירו מפני "כל מעשה תוקפני על רצועת עזה", שייתכן שיבוא בתגובה.

במקביל, דיווחו כלי תקשורת פלסטיניים כי משרד הפנים בעזה הודיע לכל הפעילים במטות מנגנוני הביטחון ברצועת עזה להתפנות מחשש לתגובה חריפה של חיל האוויר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת