חמאס הורה לאנשיו לרדת למחתרת

בעזה חוששים מתגובה ישראלית חריפה למתקפת הטרור המשולבת בדרום. בחמאס הזהירו את ישראל מפני תגובה על הפעולה, אך במקביל נערכים לתקיפות אפשריות ברצועה: משרד הפנים בעזה פרסם הנחיה למטות מנגנוני הביטחון לרדת למחתרת

פעילי חמאס ירדו למחתרת. ארכיון (AP)

שר הביטחון אהוד ברק האשים כבר זמן קצר אחרי מתקפת הפיגועים המשולבת בדרום כי "מקור מעשי הטרור הוא בעזה". בחמאס, לפחות בינתיים, לא מיהרו לקבל את האחריות על המעשה - אך הזהירו את ישראל לבל תתקוף מטרות ברצועה בתגובה על אירועי היום.

ברצועת עזה חוששים מתגובה קשה אפשרית של צה"ל למתקפת הטרור בדרום. בכירים בחמאס אמרו בשעות הצהריים כי "ישראל מנסה לנצל את המתקפה כדי לייצא את המשבר בו היא נמצאת", והזהירו מפני "כל מעשה תוקפני על רצועת עזה", שייתכן שיבוא בתגובה.

במקביל, דיווחו כלי תקשורת פלסטיניים כי משרד הפנים בעזה הודיע לכל הפעילים במטות מנגנוני הביטחון ברצועת עזה להתפנות מחשש לתגובה חריפה של חיל האוויר.

מצרים מכחישה: הירי לא בוצע משטחנו

מספר שעות לאחר הפיגוע, דחתה מצרים את הדיווחים לפיהם חוליית הטרור שחדרה היום לישראל יצאה משטחה. מושל מחוז סיני במצרים, חאלד פוודה, אמר כי הירי בוצע לעבר האוטובוסים "מתוך שטחי ישראל" וכי "למצרים או לסיני אין כל קשר אליו".

מקורות ביטחוניים במחוז סיני הכחישו אף הם כי פעילים מצריים מעורבים במתקפת הטרור, או גורמים הנמצאים בסיני. "לא נפתחה אש מהצד המצרי", אמרו המקורות. "הירי על האוטובוס בוצע מתוך שטחי ישראל".

ראש עיריית נואייבה אמר בשעות הצהריים כי לא נשמעו קולות ירי בסמוך לעיר הקיט המצרית, המקורבת לגבול. "המצב שקט ויציב באזור העיר", אמר לכלי תקשורת מצריים. 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת