עדת ראייה: "יש גופות שרועות על הקרקע"

אוטובוס שרוף לחלוטין, גופות על הקרקע ודריכות גבוהה, זו התמונה שעולה מעדותה של אביה, אחת מהעוסקות בחילוץ ובפינוי בזירה שבה נפגע אוטובוס מטיל נ"ט בדרום. בשיחה עם חדשות 2 מספרת אביה: "שום שריד לא נמצא מהאוטובוס. לא נעים לראות בעין את מה שקורה פה"

כשנראה שסדרת אירועי התופת שתוצאותיה המלאות רק ייחשפו בהמשך כבר מאחור, מספרת אביה, עדת ראייה שנמצאת בזירת האירוע שבו נפגע אוטובוס מטיל נ"ט, על התוצאות הקשות של התופת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים לגבי מתקפת הטרור בדרום? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בשיחה עם חדשות 2 אומרת אביה: "האוטובוס במקום שרוף לחלוטין. שום שריד לא נשאר ממנו. לידו נמצא רכב אזרחי ועל הכביש שרועים ארבעה אנשים. זה ממש לא נעים לראות את זה בעין".

עוד מספרת אביה, שנמנית גם על הכוחות שפועלים במקום, כי למרות שהאירוע ככל הנראה הסתיים, נמשכת הכוננות הגבוהה והסריקות הרבות. "יש המון כוחות צבאיים ואנחנו לא מורידים את היד מהדופק", היא אומרת. "נכון לעכשיו חילופי הירי הסתיימו, אבל אנחנו עומדים זקופים ומחכים להמשך האירוע".

עדות מהתופת: "הם ירו עלינו - ופתחנו לעברם באש"

אחד הנוסעים שהיו על קו האוטובוס 392 של אגד, שעשה את דרכו מבאר שבע לאילת, הוא עידן קנר, צעיר תושב הדרום. "היינו כולם בהלם וניסינו לצאת מהשוק", הוא משחזר בשיחה עם חדשות 2 את רגעי הדרמה והבהלה.

"שמענו ירייה וכולנו נדרכנו. פתאום הייתה ירידה נוספת וכולם קפצו על כולם באוטובוס בבעתה", מספר קנר. "מי שהיה עם נשק פשוט פתח בירי לעבר היורים, והשאר טיפלו בפצועים בתוך האוטובוס. לא הצלחנו לזהות לאן המכונית ברחה", הוא מוסיף.

עוד מספר קנר, כי משך האירוע היה כ-3-4 דקות, כאשר לאורך כל הירי מוסיף הנהג לנסוע ולא עוצר. "למרבה המזל הייתה על האוטובוס חובשת צבאית שהתחילה לעשות חסימת עורקים לפצוע שנפגע ביד. כשהגענו למקום העצירה, חיכו לנו שם אמבולנסים והתחילו לטפל בשאר הפצועים", נזכר קנר.

"לא הצלחנו לזהות לאן המכונית ברחה. בעיקר ניסינו לצאת מהשוק", מספר קנר, כשהוא נסער. "האוטובוס פשוט היה מלא עד אפס מקום, כולל אנשים שעמדו".

עדת ראייה נוספת סיפרה אף היא בשיחה עם חדשות 2 על האירוע הדרמטי. "בדיוק דיברתי עם הבחור שישב לידי ושמענו יריות. ישר התכופפנו", היא אומרת. "זה היה פשוט מבהיל", הוסיפה.

טרור בדרום - סיקור מיוחד:

5 נהרגו במתקפת טרור משולבת בדרום

הנהג משחזר: "זה תפס אותי בדרך"

מפת הפיגוע: ירי, נ"ט ומטענים

פרשנות: מתקפת טרור מתוכננת היטב