הנהג משחזר: "זה תפס אותי בדרך"

כשהוא המום ומתקשה לעכל, סיפר נהג האוטובוס שהותקף על ידי מחבלים על אירוע הטרור בדרום. "זה תפס אותי בדרך", שיחזר. "אני בסדר. הפצועים נפגעו אחד ברגל, אחד בירך, אחד ביד. החיילים אמרו לי להמשיך בנסיעה". צפו בשיחה עמו

בני בילבסקי, נהג אוטובוס "אגד" אשר לעברו נורתה אש במהלך פיגוע הירי בדרום, ניסה לשחזר את השתלשלות האירוע בשיחה עם חדשות 2, אך התקשה לעכל את התקרית החמורה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים לגבי מתקפת הטרור בדרום? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"זה תפס אותי בדרך", סיפר הנהג והוסיף כי נוסעי האוטובוס הזעיקו את כוחות ההצלה והחירום לזירה. שבעה מהנוסעים נפגעו כתוצאה מהאש, אך בילבסקי עצמו לא נפצע במתקפת הטרור: "אני בסדר. הפצועים נפגעו אחד ברגל, אחד בירך, אחד ביד. החיילים אמרו לי להמשיך בנסיעה".

על פי הדיווחים מזירת האירוע, רכב לבן חסם את דרכו של האוטובוס, ואז יצאו ממנו שלושה בני אדם לבושים בסרבלים כחולים, והחלו לירות לעבר האוטובוס. בהמשך נמלטו המחבלים מזירת האירוע, ומצוד מתנהל אחריהם.

עידן קנר, אחד הנוסעים שהיו על קו האוטובוס 392 של אגד, שעשה את דרכו מבאר שבע לאילת, סיפר על אשר אירע. "היינו כולם בהלם וניסינו לצאת מהשוק", הוא משחזר בשיחה עם חדשות 2 את רגעי הדרמה והבהלה.

"שמענו ירייה וכולנו נדרכנו. פתאום הייתה ירידה נוספת וכולם קפצו על כולם באוטובוס בבעתה", מספר קנר. "מי שהיה עם נשק פשוט פתח בירי לעבר היורים, והשאר טיפלו בפצועים בתוך האוטובוס. לא הצלחנו לזהות לאן המכונית ברחה", הוא מוסיף.

עוד מספר קנר, כי משך האירוע היה כ-3-4 דקות, כאשר לאורך כל הירי מוסיף הנהג לנסוע ולא עוצר. "למרבה המזל הייתה על האוטובוס חובשת צבאית שהתחילה לעשות חסימת עורקים לפצוע שנפגע ביד. כשהגענו למקום העצירה, חיכו לנו שם אמבולנסים והתחילו לטפל בשאר הפצועים", נזכר קנר.

"לא הצלחנו לזהות לאן המכונית ברחה. בעיקר ניסינו לצאת מהשוק", מספר קנר, כשהוא נסער. "האוטובוס פשוט היה מלא עד אפס מקום, כולל אנשים שעמדו".

טרור בדרום - סיקור מיוחד:

עדות מהתופת: "הם ירו עלינו - ופתחנו לעברם באש"

מפת הפיגוע: ירי, נ"ט ומטענים

פרשנות: מתקפת טרור מתוכננת היטב