עדות מהתופת: "הם ירו עלינו - ופתחנו לעברם באש"

בשיחה עם חדשות 2 מספר עידן קנר, עד ראייה, על הדרמה שהתחוללה עם הפתיחה באש לעבר האוטובוס. "כולנו היינו בהלם", הוא נזכר. "מי שהיה יכול, פתח באש לעבר היורים, והשאר פשוט טיפלו בפצועים", הוא מוסיף. לדבריו, היה מלא האוטובוס עד אפס מקום, אך תושיית הנהג מנעה אסון גדול יותר

אחד הנוסעים שהיו על קו האוטובוס 392 של אגד, שעשה את דרכו מבאר שבע לאילת, הוא עידן קנר, צעיר תושב הדרום. "היינו כולם בהלם וניסינו לצאת מהשוק", הוא משחזר בשיחה עם חדשות 2 את רגעי הדרמה והבהלה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים לגבי מתקפת הטרור בדרום? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"שמענו ירייה וכולנו נדרכנו. פתאום הייתה ירידה נוספת וכולם קפצו על כולם באוטובוס בבעתה", מספר קנר. "מי שהיה עם נשק פשוט פתח בירי לעבר היורים, והשאר טיפלו בפצועים בתוך האוטובוס. לא הצלחנו לזהות לאן המכונית ברחה", הוא מוסיף.

עוד מספר קנר, כי משך האירוע היה כ-3-4 דקות, כאשר לאורך כל הירי מוסיף הנהג לנסוע ולא עוצר. "למרבה המזל הייתה על האוטובוס חובשת צבאית שהתחילה לעשות חסימת עורקים לפצוע שנפגע ביד. כשהגענו למקום העצירה, חיכו לנו שם אמבולנסים והתחילו לטפל בשאר הפצועים", נזכר קנר.

"לא הצלחנו לזהות לאן המכונית ברחה. בעיקר ניסינו לצאת מהשוק", מספר קנר, כשהוא נסער. "האוטובוס פשוט היה מלא עד אפס מקום, כולל אנשים שעמדו".

עדת ראייה נוספת סיפרה אף היא בשיחה עם חדשות 2 על האירוע הדרמטי. "בדיוק דיברתי עם הבחור שישב לידי ושמענו יריות. ישר התכופפנו", היא אומרת. "זה היה פשוט מבהיל", הוסיפה.

טרור בדרום - סיקור מיוחד:

הנהג משחזר: "זה תפס אותי בדרך"

מפת הפיגוע: ירי, נ"ט ומטענים

פרשנות: מתקפת טרור מתוכננת היטב