דיווח: הופסקו המגעים לשחרור שליט

העיתון "אל חייאת" מדווח הבוקר שהמגעים העקיפים בין ישראל לחמאס, שהתנהלו בימים האחרונים בקהיר הופסקו, לאחר שהצדדים לא הצליחו להגיע להסכמות

משעל לא מתגמש. ארכיון (חדשות 2)

השיחות העקיפות בין ישראל לחמאס שמתנהלות בקהיר,  על שחרור החייל החטוף עלו על שרטון. העיתון "אל חייאת" מדווח הבוקר שהמגעים הופסקו לאחר שהצדדים לא הצליחו להגיע להסכמות. על פי הדיווח, לא נקבע מועד לחידוש הדיונים.

מנהיג חמאס חאלד משעל ובכירים נוספים בארגון ערכו אתמול פגישות עם ראש המודיעין המצרי מרוואד מוואפי ואנשיו בנושא גלעד שליט. בכיר מהארגון אמר, כי "חמאס לא מתכוון להגמיש את עמדותיו בנושא עסקת חילופי השבויים". על פי הפרסום באתר העיתון שחשף את סבב השיחות הנוכחי, חמאס דרש שחרור אסירים שהם מנהיגים פוליטיים ואסירים עליהם נגזרו תקופות מאסר ממושכות.

בימים האחרונים דיווח העיתון, כי מקור פלסטיני בשיחות מסר שישראל מוכנה להגמיש את עמדותיה. ישראל, על פי הדיווח, מוכנה לשחרר אסירים פלסטינים תושבי ישראל, לשחרר אסירים תושבי מזרח ירושלים ולהפחית את מספר האסירים שיגורשו משטחי הגדה המערבית. בכיר חמאס אוסאמה חמדן אמר ל"אל חייאת" שראש הממשלה הישראלי עדיין לא מוכן לענות על כל דרישות הארגון בנוגע לתנאים ולשחרור האסירים. שר הבטחון אהוד ברק אמר שלשום בריאיון לרדיו 103 שיש גרעין של אמת בדיווחים של אל חייאת והתקשורת הפלסטינית על חידוש המו"מ בקהיר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת