משרד הביטחון נגד משרד האוצר: הם לא מבינים בכלכלה

על רקע דרישת האוצר לקצץ את תקציב הביטחון, תוקפים הערב גורמים במשרד באופן יוצא דופן את פקידי האוצר. "הם הוכיחו שהם לא מבינים בחברה ולא בביטחון", אמרו, "הניסיון להכפיש את מערכת הביטחון והמשרתים בה הינו חסר אחריות, ואין לנו ספק כי הציבור מבין שמדובר בסיסמאות פופוליסטיות ודמגוגיות שאין בהם דבר וחצי דבר"

שר הביטחון ברק. יהיה קיצוץ? (AP)

משרד הביטחון מבקר בחריפות את התנהלות האוצר, על רקע הקריאות לקצץ בתקציב הביטחון וההצעה לפטר גם אלפי אנשי קבע.

"התנהלות פקידי האוצר בשבוע האחרונים מוכיחה שהם לא מבינים בכלכלה, לא בחברה ולא בביטחון", נמסר ממשרד הביטחון. "ההיסטריה שבה נתונים הפקידים ופקידים לשעבר במשרד, גורמת להם לנסות להסית את הקשב הציבורי מהדיון האמיתי בדבר המדיניות הכלכלית והחברתית שהם הובילו בשנים האחרונות".

בהודעה שפרסם משרד הביטחון נאמר עוד כי "הניסיון להכפיש את מערכת הביטחון ואת המשרתים בה הוא חסר אחריות, ואין לנו ספק כי הציבור מבין שממדובר בסיסמאות פופוליסטיות ודמגוגיות שאין בהן דבר וחצי דבר".

"תקציב הביטחון הוא הנמוך ביותר שהיה אי פעם בחלקו היחסי מתקציב המדינה ואנו קוראים לאוצר לנהוג בשקיפות מול הציבור. מערכת הביטחון תמשיך להתייעל ולפעול על מנת לספק לאזרחי ישראל ביטחון", נכתב בהודעה.

במשרד האוצר אמרו בתגובה: חבל שבמשרד הביטחון מנסים להימנע מבדיקה מעמיקה של קיצוץ תקציבי.

הרקע לפיצוץ: דרישת האוצר לקיצוץ

על פי ההערכות, משרד האוצר ידרוש קיצוץ תקציבי של עד שלושה מיליארד שקל מתקציב הביטחון, בהנחה שלא ניתן יהיה לקצץ בסדרי גודל משמעותיים מתקציבים של משרדי ממשלה אחרים.

שר הביטחון, אהוד ברק, שהצהיר כבר בשבוע שעבר כי לא יאפשר כל נגיעה בתקציב הביטחון ובינתיים זוכה לתמיכה מצד ראש הממשלה, בנימין נתניהו, הציע אתמול למצוא את מקורות המימון לרפורמה החברתית בהעלאת יעד הגירעון באחוז נוסף.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת