חאלד משעל נחת בקהיר לשיחות על שליט

ראש הלשכה המדינית של חמאס, חאלד משעל, נחת בצהריים בקהיר לקראת שיחות - בתיווך מצרי - עם ישראל בנוגע לעסקת חילופי האסירים. בראש המשלחת הישראלית עומד דוד מידן, שליחו של ראש הממשלה בנימין נתניהו לעניין עסקת שליט. ברק: "יש גרעין של עובדות מאחורי השמועות"

משעל נחת בקהיר (AP)

מגעים משמעותיים לשחרור החייל החטוף גלעד שליט? לאחר הדיווח אמש בעיתון "אל-חאיית'" היוצא לאור בלונדון על הגעת בכירי הארגון למצרים, מדווחת היום תחנת הטלוויזיה של חמאס כי ראש הלשכה המדינית חאלד משעל נחת בקהיר.

משעל עצמו צפוי להצטרף לסבב השיחות העקיפות עם ישראל, בתיווך מצרי, יחד עם "רמטכ"ל" החמאס אחמד ג'עברי. מוקדם יותר היום אמר שר הביטחון אהוד ברק בריאיון לתכנית "משעל על הבוקר" ברדיו 103, כי "יש גרעין של עובדות מאחורי השמועות".

בראש המשלחת הישראלית עומד דוד מידן, שליחו של ראש הממשלה בנימין נתניהו לעניין עסקת שליט. הצוות הישראלי ומשלחת חמאס לא צפויים לדון יחד בעסקה, אלא בחדרים נפרדים, כאמור, עם תיווך מצרי.

גורמים פלסטיניים סיפרו ל"אל חאיית'" לפי הדיווח אמש, כי המשלחת הישראלית הפגינה גמישות בנוגע לתנאי העסקה. לדבריהם, לראשונה גילתה ישראל נכונות לשחרר ערבים ישראלים ותושבי מזרח ירושלים הכלואים בבתי הכלא בישראל. על פי הדיווח, סיכמו שני הצדדים לצמצמם את מספר האסירים שישוחררו בעסקה הסופית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת