ראש העיר ב"ש: רוצים כיפת ברזל עכשיו

רוביק דנילוביץ' קרא היום לשר הביטחון אהוד ברק להציב בעיר הגדולה ביותר במחוז הדרום סוללת כיפת ברזל, כדי להתמודד עם ירי הרקטות. "התושבים שלנו אחראים וממושמעים", אמר דנילוביץ', "אבל כרגע הם החלק הארי שמתמודד עם הבעיות הביטחוניות"

בצל חידוש ירי הגראדים הלילה לכיוון באר שבע, קורא הבוקר ראש העיר באר שבע רוביק דנילוביץ' להציב סוללת כיפת ברזל בעיר.

שתי רקטות גראד נורו הלילה מרצועת עזה לעבר באר שבע, והתפוצצו בשטח פתוח מחוץ לתחומי העיר. לא דווח על נפגעים או על נזק. בשיחה עם ערוץ החדשות התייחס ראש העירייה לאירועי הלילה ולצורך בהצבת הסוללה.

"לצערי, אנחנו מתורגלים בנושא ירי גראדים לאזורנו, אבל התושבים שלנו הם תושבים אחראים וממושמעים", אמר דנילוביץ'. "האזעקה הופעלה בכל היישובים שסמוכים לבאר שבע, והטילים נפלו מחוץ לתחומה של העיר. עם השמע האזעקה נכנסתי מיד למרחב מוגן, ממושמע בדיוק כמו התושבים שלי", הוסיף.

"ישנה הבנה בקרב תושבי העיר שהם, יחד עם אשדוד ואשקלון, חלק מהמשימה הלאומית", סיפר ראש העירייה. "אנחנו כרגע החלק הארי שמתמודד היום עם הבעיות הביטחוניות, אבל זה לא יהיה לנצח. דרשתי משר הביטחון להחזיר הנה את סוללת כיפת ברזל שמעניקה לתושבים תחושת ביטחון", הוסיף.

עוד סיפר דנילוביץ' כי פנה לשר הביטחון בפנייה ברורה והתעדכן כי כבר הוזמנו מספר סוללות שיוצבו בשנה הקרובה במספר מוקדים בארץ ."חשוב להציב סוללה לעיר כמו באר שבע שחיים בה כ-210 אלף תושבים, אבל היא משרתת בפועל 600 אלף תושבים", טען. "התושבים זקוקים לתחושת ביטחון" אמר בנחרצות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת