דיווח: רמטכ"ל חמאס במו"מ עקיף על שליט

המגעים על שחרורו של החייל החטוף: משלחת בכירים מהחמאס בראשותו של רמטכ"ל הזרוע הצבאית, אחמד אל-ג'עברי, מחדשת את המו"מ העקיף מול שליח ראש הממשלה דוד מידן - בתיווך מצרים, כך מדווח הבוקר העיתון "אל-חייאת". על פי הדיווח, שתי המשלחות ישבו בחדרים נפרדים - והמצרים ינועו בין החדרים במטרה לגשר על הפערים

בזמן שבבית המשפט בקהיר ימשיכו לדון בגורלו של נשיא מצרים המודח חוסני מובארק, לא הרחק משם, במטה המודיעין המצרי, צפוי להתחדש היום סבב השיחות השני במגעים העקיפים בין ישראל לחמאס בעסקה לשחרורו של גלעד שליט - כך מדווח הבוקר העיתון הלונדוני "אל-חייאת".

על פי הדיווח בעיתון, סבב השיחות הראשון נפתח בשבוע שעבר, לאחר שנציגי כל אחד מהצדדים נועד בנפרד עם הבכירים המצריים. "משלחת בראשותו של ראש הזרוע הצבאית של החמאס אחמד אל-ג'עברי ביקרה לאחרונה בקהיר וערכה שיחות אינטנסיביות עם הבכירים בשירותי המודיעין והביטחון המצריים", דווח בעיתון.

בנוסף דווח כי גם האחראי על תיק שליט מטעם ראש הממשלה נתניהו, דוד מידן, נועד עם הבכירים המצריים בנפרד - ובתום הפגישות קיבלה מצרים החלטה לחדש את המגעים העקיפים בין הצדדים.

"הצד המצרי ייפגש עם כל אחד מהצדדים בנפרד, באולמות נפרדים, ויעבור מאולם לאולם על מנת לשמוע את דעות הצדדים, להציע רעיונות ולקרב בין חמאס לישראל", דווח בעיתון המצרי. "לא ניתן לדבר בשלב על זה פריצת דרך במשא ומתן", אמר מקור מצרי בכיר לעיתון. "אני מקווה שכל צד יפגין גמישות מספקת למען הצלחת העסקה. חמאס קיבל החלטה להשלים את העסקה".

אל-ג'עברי מנהל את המגעים

לדברי אותו הגורם, הלשכה המדינית של החמאס מינתה את רמטכ"ל החמאס אל-ג'עברי לתפקיד מנהל המגעים בעסקה. "חמאס רואה באל-ג'עברי כאיש השטח, המחזיק במידע הרלוונטי ומכיר את התנאים באופן ישיר", אמר הגורם. "על כן, הוא האדם בעל היכולת הטובה ביותר לנהל את המגעים, לקבל את ההחלטה הקשה ולשאת באחריות לה".

על פי הדיווחים, המגעים מתנהלים במטה המודיעין המצרי. "קבוצת עבודה ישראלית תשב באולם אחד במטה, ומשלחת בראשותו של אל-ג'ערבי תשב באולם אחר. הצד המצרי ינוע בין שני האולמות", דווח ב"אל-חייאת". לדברי גורמים המקורבים לעסקה, "למרות שמוקדם לדבר על התקדמות בשיחות, לא ניתן להתעלם מכך שישנם סימנים חיוביים. אם יהיה רצון אמיתי להצלחת העסקה בקרב שני הצדדים, וישראל תפגין נכונות לשלם את המחיר תמורת שליט, הרי שהעסקה תושלם בזמן שלא ניתן להגדיר אותו כעת".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת