שנה אחרי: מנוע המטוס נדם מעל זירת ההתרסקות ברומניה

בצל האסון מאשתקד ועם הרבה חשש, יצאו אנשי חיל האוויר לאימון מעל הקרפטים - אותם הרים שלתוכם התרסק ה"יסעור" יחד עם ששת הלוחמים שנספו בהתרסקות. גם הפעם ליוותה את הטיסה דרמה, כשאחד המנועים חדל מלתפקד. הפעם זה הסתיים בשלום

שנה אחרי התרסקות ה"יסעור" ברומניה, אסון שגבה את חייהם של שישה אנשי חיל האוויר וחייל רומני אחד, חזרו הטייסים הישראלים לשמיים שמעל הרי הקרפטים - לאימון בצל האסון הכבד מאשתקד. התאונה הקטלנית אז ניכרת בכל צעד, וההקפדה על מילוי נהלי הבטיחות חשובה אולי אפילו יותר מהגשמת מטררות התרגיל עצמו.

מה שהתרסקות המסוק לא זרעה בו הרס הוא שיתוף הפעולה הפורה בין חילות האוויר של ישראל ושל רומניה. הקשר בין שני הצבאות רק התחזק מאז התאונה, והטייסים הישראלים זכו שם למטריה אווירית של ממש.

בצירוף מקרים מצמרר, כשהצטרפנו אל הלוחמים לתרגיל ולטיסה, דווקא בדיוק מעל למקום שבו איבדו אך לפני שנה שישה מחבריהם - חדל אחד המנועים במטוס מלתפקד, מה שהוביל עד מהרה לנחיתת חירום שהפעם הסתיימה בשלום.

"אנחנו רוצים לשמור על החיים שלכם"

האימון שנערך ברומניה בימים האחרונים כלל טיסה במטוסי "קרנף הרקולס" של חיל האוויר. מהחלונות נשקף נוף מדהים, שאסור שיבלבל איש וישכיח את הסכנות הרבות הגלומות באזור ההררי והסלעי.

אלכסנדר גלושקה, ראש תחום אימונים בחיל האוויר של רומניה, אמר לעמיתיו בישראל בתדרוך: "מאוד חשוב לדעת שאם עוברים על חוקים מסוימים - יש להפסיק את התרגיל. לא בגללכם, אלא בגלל שאנחנו רוצים לשמור על החיים שלכם. אנחנו רוצים לשמור על עצמנו במקרה שמשהו משתבש".

אחד המטוסים החל להמריא לטיסת ניווט בגובה נמוך. זוג מטוסי קרנף, לבדם בין ההרים, עוקבים אחרי המטוס המוביל ומגלחים כמעט את צמרות העצים. "טיסה נמוכה, מאז ומתמיד, היא כזו שמאפשרת התגוננות טובה ביותר מפני קליטות של האויב", הסביר תא"ל עדן אטיאס, מפקד בסיס נבטים. "אתה צריך להגיע לכל מיני מקומות רחוקים מתחת לגילוי ולהגיע בהפתעה. זו הייתה ונשארה הדרך הכי טובה לעשות את זה".

שנה בדיוק אחרי: שוב דרמה בשחקים

אבל ברגע הכי פחות נוח מבחינת הצוות, משהו במטוס השתבש. "יש לנו בעיה במנוע 3. אנחנו מתחילים לטפס לאט לאט לגובה ביטחון. רות. אנחנו אתכם עד גובה ביטחון. אני לא מצליח להוציא מטייס אוטומטי", נשמעים חילופי הדברים ברשת הקשר.

זהו בדיוק רגע האמת. תקלה גרמה לאחד המנועים להפסיק לעבוד, והמטוס נותר באוויר עם שלושה מנועים בלבד. במהרה, החל הצוות בתא הטייס לטפל בתקלה. "כרגע זה נראה כמו נתק של המדחף בגלל המכה, שהוא מיד ירד, התנתק לנו, נפל לנו. ואם אני עכשיו מעביר את זה לסרק אז לא יקרה שום דבר, נכון? שדה ראייה עליך, מנוע 3 עם נתונים של כוח... וטמפרטורה נמוכה בשלבי ניתוח תגדיל גובה. מתקן", אמרו האחד לשני ברשת הקשר.

"אנחנו נתחיל עכשיו בקו ישר ל"בבוק" (בסיס חיל האוויר הרומני). חזור", נאמר - במה שמשמעותו - הפסקת האימון והיערכות לנחיתת חירום בשדה הרומני. בינתיים, החל הצוות לשחרר דלק מיותר כדי שלא להגיע לנחיתה במשקל כבד.

תנאי השטח דומים לזירות פעולה עתידיות

חיל האוויר מתאמן בקרפטים כי האזור ההרי הגבוה הזה דומה למקומות שהוא עשוי למצוא עצמו פועל בהם בעתיד. פסגות בגובה 4 קילומטרים שהאוויר בהן דליל הן תנאי שטח בעלי השפעה גדולה למדי על יכולת הפעולה של המטוס - יחד עם מזג אוויר ייחודי שמתאפיין בעננות, רוחות וקור עז.

מטוסי הקרנף מהווים חלק מהזרוע הארוכה של ישראל. הם מאפשרים לא רק תדלוק אווירי והצנחת אספקה, אלא גם הטסה של כוחות מיוחדים מעבר לבית ומבלי להתגלות. מאותה הסיבה בדיוק, התאמנו באותו המקום בשנה שעברה מסוקי היסעור. הטיסה בתנאים אלה מסוכנת ודורשת היערכות מוקדמת דקדקנית.

בשיא רגעי המתח נרגעות הרוחות כשמחלון המטוס כבר ניתן להבחין בשדה התעופה. התקלה שהגלתה נדירה, ורגעי הנחיתה דורשים ריכוז שיא.

אנחת הרווחה הגדולה באה אחרי הנחיתה בשלום על הקרקע. מאחר יותר, תיקנו המכוניאים את המטוס - ומיד אחר כך, המשיכו הצוותים הישראלים להתאמן. תרגילים מסוג זה נערכים לא רק ברומניה אלא גם במדינות נוספות. מדובר בשיתוף פעולה חשוב שאין לו תחליף, והאירועים שהתלוו אליו רק קירבו והגבירו את הקשר עם הרומנים. בשנה הבאה יגיעו לכאן הטייסים להתאמן שוב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת