פרסום ראשון: מצ"ח תחקור המ"פ שתקף מינית חיילים

למרות שעד היום לא התקבלה ולו תלונה רשמית אחת מהחיילים שטוענים כי מפקדם תקף אותם מינית, במשטרה הצבאית החליטו לפתוח בחקירת הפרשה. לחדשות 2 באינטרנט נודע כי הצטברו מספיק עדויות לחקירת המקרה

התפטר לאחר שנחשפו המעשים. ארכיון (רויטרס)

פרסום ראשון: המשטרה הצבאית החוקרת (מצ"ח) תפתח בחקירת פרשת המ"פ החשוד כי הטריד מינית חיילים.

לחדשות 2 באינטרנט נודע כי לאחר בחינת הנתונים באירוע הקשור למ"פ, החליטה מצ"ח לפתוח בחקירת הנושא. גורמים ביטחוניים מסרו כי בצה"ל טרם התקבלה תלונה רשמית מאף אחד מהחיילים, אך הנסיבות והעדויות שנצברו עד עתה מספיקות.

במשטרה הצבאית החוקרת ביקשו לציין את הטיפול המהיר והנמרץ של המפקדים בפלוגה המדוברת.

החשד: תקף מינית 15 חיילים

מפקד פלוגה בצנחנים התפטר לאחרונה מהצבא לאחר שנחשד בתקיפה מינית של כ-15 לוחמים בעת שישנו לאחר פעילות מבצעית, כך פורסם ביום שישי.

על פי הפרסום בקול ישראל, חשוד מפקד הפלוגה כי תקף את החיילים מספר פעמים במהלך החודש האחרון, כשחלק מהם לא היו מודעים למעשיו ואחרים חשו בהם, אך חששו להגיש תלונה רשמית בעניין. רק לאחר שנחשפו מעשיו של מפקד הפלוגה הוא התפטר מן הצבא.

החשדות נחשפו לאחר שמפקדים בפלוגה שמעו שיחות של חיילים בעניין ומיהרו לפתוח בבדיקת העניין. בעקבות כך, שוחחו מפקד החטיבה ומפקד הגדוד עם החיילים ועם מפקד הפלוגה, והעבירו דיווח בנושא למפקד האוגדה ולמפקד פיקוד המרכז, אלוף אבי מזרחי - שקיבל את התפטרותו של המ"פ.

כעת, דורשים הוריהם של החיילים לפתוח מיד בחקירה המשטרה הצבאית הוקרת בנושא בחשד שהקצין עבר עבירות מין וניצל את סמכותו לרעה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק