דיווח: "אילן גרפל מאיים להתאבד בתא המעצר"

יותר מחודשיים חלפו מאז נעצר "סוכן המוסד" אילן גרפל במצרים - והוא עדיין מוחזק בכלא וממתין לשחרורו. עיתון בכווית מדווח הבוקר כי גרפל שבת רעב ואיים להתאבד - באם לא יפגוש את שגריר ישראל בקהיר. "הוא רצה להעביר מכתב למשפחתו", דווח. "אך כל בקשותיו נדחו"

מה עובר על "סוכן המוסד הישראלי" אילן גרפל בתא המעצר במצרים? יותר מחודשיים חלפו מאז נעצר הצעיר הישראלי ממוצא אמריקני על ידי כוחות הביטחון המצריים, בחשד כי פעל בשם המוסד על אדמת המדינה "למיגור המחאה נגד משטרו של הנשיא מובארק", כפי שדווח בכלי תקשורת מצריים.

היום מפרסם העיתון "אל-ג'רידה", היוצא לאור במפרץ, כי גרפל איים לאחרונה להתאבד בתאו - אם לא יפגוש באופן מיידי את שגריר ישראל במצרים יצחק לבנון. "גרפל דרש לפגוש את השגריר בתא המעצר על מנת ליידע אותו בעניין חשוב שעשוי לסייע בחקירתו ולהוכיח את חפותו מאשמת הריגול במצרים לטובת המוסד", דיווח העיתון. "הוא גם רצה לתת לשגריר מכתב בכתב ידו - כדי שזה יעביר אותו למשפחתו בנהריה".

"גרפל העביר את הבקשה ביום שלישי שעבר", דווח עוד. "בעבר הוא דרש יותר מפעם אחת לזמן את השגריר או מישהו מטעמו, על מנת לומר לו משהו חשוב ולשלוח באמצעותו מכתב למשפחתו כדי לדרוש בשלומה - אך אף אחת מדרישותיו לא נענו. לכן, הוא בחר לשבות רעב החל מהאחד באוגוסט, ואחרי שלושה ימים בהם אף אחד לא הגיב - הוא בחר לאיים להתאבד".

"הנהלת בית הכלא המליצה לגרפל להפסיק את שביתת הרעב"

בנוסף, דווח בעיתון כי שלוש הבקשות שהעביר גרפל - הועברו גם למשרד החוץ, ומשם לשגרירות ישראל בקהיר, אך "אף אחד לא ענה בשל מחאתו של שגריר ישראל בקהיר על כך שבקשות קודמות שהוא העביר למשרד החוץ המצרי לא נענו".

"גרפל החל לשבות רעב, אך הפסיק בהמלצת הנהלת בית הכלא המצרי", דווח עוד בעיתון המפרצי. "אך אז איים גרפל כי אם לא יפגוש מישהו מטעם השגרירות - הוא יתאבד והטיל את האחריות לכך על שגריר ישראל, הממשלה ודעת הקהל בישראל".

בסוף חודש יולי האריך בית המשפט המצרי את מעצרו של גרפל ב-45 ימים. בדיון האחרון בעניינו נכח נציג מטעם הקונסוליה האמריקנית בקהיר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת