"כך תכנן אל-קעידה לכבוש את סיני"

15 פעילי טרור שנעצרו ע"י כוחות הביטחון המצריים חשפו בחקירתם פרטים על התארגנות הג'יהאד העולמי בחצי האי סיני, ועל תכניותיהם של המחבלים המזוהים עם אל-קעידה להשתלט על האזור. בתכנית: להפוך את סיני ל"אמירות אסלאמית", כפי שמדווח עיתון ערבי. "1,500 פעילים הסתננו למצרים מרצועת עזה"

עדות נוספת לניסיונות של גורמי ג'יהאד עולמי להשתלט על אזור סיני: גורמי הביטחון במצרים חשפו תכניות של פעילי ארגון "צבא האסלאם" המזוהים עם אל-קאעידה להפוך את חצי האי סיני ל"אמירות אסלאמית" וליישות עצמאית שתונהג על ידי בכירי הארגון - כך מפרסם הבוקר העיתון הכוויתי "אל-ג'רידה".

על פי הדיווח, לפני כשבועיים נעצרו 13 פלסטינים ושני תושבי מצרים, בחשד למעורבות בפיצוץ שאירע בסוף החודש שעבר בתחנת משטרה באל-עריש. בחקירתם הודו החשודים כי עברו אימונים בבסיס מיוחד של אל-קעידה שהוקם באל-עריש במהלך חודש פברואר השנה (החודש בו הודח נשיא מצרים חוסני מובארק מתפקידו), וכי לאותו הבסיס אף הסתננו 1,500 פעילים מרצועת עזה על מנת לעבור אימונים בנשק קל וכבד.

"כ-500 פעילים מצרים הצטרפו גם כן, והכל במטרה להיערך לגירושם של כוחות המשטרה והביטחון המצריים מחצי האי סיני", הודו העצורים בחקירתם, כפי שמדווח העיתון. "לאחר שגם הכוחות הבינלאומיים היו מסולקים - התכנון היה להכריז על האזור כאמירות אסלאמית תחת שליטתו של ארגון 'אל-קעידה' ו'צבא האסלאם' ברצועת עזה".

"2,300 פעילים באזור"

אחד העצורים, פלסטיני תושב רצועת עזה שהסתנן למצרים דרך המנהרות ברפיח, סיפר כי נטל חלק בפיצוץ במתחם הצינור המוביל גז לישראל באמצע חודש יולי, והודה כי הארגון אליו השתייך הוא שאחראי לארבעת הפיצוצים במתחם בחצי השנה החולפת.

בחקירתם אף חשפו העצורים על התנהלות ארגוני הג'יהאד העולמי בסיני. "כ-2,300 חברים בארגון 'צבא האסלאם' באזור", דווח בעיתון על בסיס נתוני החקירה, לצד פירוט פעולות הטרור שביצעו הפעילים בשנים האחרונות נגד מטרות ממשל מצריות וזרות.

בסוף השבוע דווח במצרים כי אלפי חיילים ואנשי כוחות הביטחון נפרסו באזור חצי האי סיני, במסגרת מבצע רחב היקף נגד החמושים באזור. בחודש שעבר טען מושל מחוז סיני כי "לא קיימת פעילות אל-קעידה בסיני".

פרשננו רוני דניאל דיווח בשבוע שעבר במהדורה המרכזית כי תעשיית הברחות הנשק לרצועה דרך חצי האי המצרי תופסת תאוצה, ופועלת בממדים גדולים מכפי שהיו בעבר. בין היתר, משמש המדבר להעברת נשק גם דרך לוב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת