ה"תעתוע": מיני מל"ט החדש של תע"ש

דגם חדש של מטוס ללא טייס שפיתחה לאחרונה התעשייה האווירית, מסוגל לשהות באוויר במשך כחצי שעה, הוא מספק תמונה מודיעינית בסביבה עירונית צפופה לכוחות לוחמים, ואף מתאים לשימוש אזרחי נרחב. צפו בביצועי המטוס החדיש

התעשייה האווירית פיתחה דגם חדשני של מטוס ללא טייס המכונה "תעתוע". ה"תעתוע", שמשקלו כארבעה ק"ג, נועד לתת תמונה מודיעינית בסביבה עירונית צפופה בזמן אמת לכוחות לוחמים, המל"ט בעל גמישות מבצעית וכן מתאים למגוון שימושים אזרחיים.

הוא נוחת וממריא אנכית ומסוגל לבצע טיסה וריחוף תוך שמירה אוטומטית על מיקום וגובה. ה"תעתוע" מסוגל לשהות באוויר במשך כחצי שעה והוא בעל יכולת נשיאה של מטען יעודי, הוא מסוגל לטוס ולבצע תצפית ביום או בלילה.

המל"ט מיועד לרמת הפלוגה ויופעל ע"י הלוחמים בשטח. הודות לממשק אדם - מכונה ידידותי למשתמש וקונספט הפעלה המיושם במשחקי מחשב, השימוש ב"תעתוע" אינטואיטיבי ונדרשת תקופת הכשרה קצרה ביותר על מנת להפעילו. מערכת ה"תעתוע", הניתנת לנשיאה בשני מארזי גב על ידי הלוחמים, כוללת שני כלי טיס, מספר מצברים ומחשב נישא המהווה את יחידת השליטה ובקרה הכוללת תקשורת.

יצחק ניסן, מנכ"ל התעשייה האווריית התייחס לפיתוח החדש ואמר כי: "הקונספט החדשני המיושם ב'תעתוע', מביא לידי ביטוי את ההכרה של התעשייה האווירית בצרכי זרועות היבשה ואפשרויות ההפעלה בשטח ע"י לוחמי חי"ר וכוחות מיוחדים". ניסן הדגיש וציין כי "התעתוע' עומד בחזית הטכנולוגיה הודות לשנים של ניסיון וידע נרכש בתחום כלים בלתי מאוישים".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 באינטרנט