משפחות שכולות נגד מינוי רוטברג למפקד חיל הים: "נפנה לבג"ץ"

בני משפחות 4 החיילים שנהרגו בפגיעת טיל חיזבאללה בסטי"ל אח"י חנית במלחמת לבנון השנייה מאיימים לפנות לבג"ץ עקב אישור מינויו של תא"ל רם רוטברג, שננזף לאחר התקרית, למפקד חיל הים. "מורידים אותנו לעפר", אמר לחדשות 2 באינטרנט אבי אטיאס, אביו של סמל שי אטיאס ז"ל. צה"ל: "קצין עטיר זכויות שנמצא כמועמד הראוי"

תא"ל רם רוטברג (חיל הים האמריקני)

משפחות 4 החיילים שנהרגו בפגיעה בסטי"ל אח"י חנית במלחמת לבנון השנייה זועמות על מינויו של תת אלוף רם רוטברג, שהיה אז ראש מספן מודיעין בחיל הים וננזף בעקבות התקרית הקטלנית, למפקד חיל הים.

אבי אטיאס, שבנו סמל שי אטיאס ז"ל נהרג בפעולה, אמר הבוקר לחדשות 2 באינטרנט: "איך ממנים קצין שיושב אצלי בבית ואומר 'אני אחראי על מות הבן שלך', למפקד חיל הים?".

"אחרי המלחמה הוא היה אצלי בבית", סיפר אטיאס. "הוא לא צריך לקבל פרס על מה שהוא עשה. מבחינתי הוא רשלן ולרשלנים לא צריך להיות מקום בצבא, במיוחד לא לפקד על עשרות אלפי חיילים".

אטיאס הוסיף בכאב, "הדם של החיילים הוא הפקר?". לדבריו, המשפחות השכולות גילו על המינוי מהתקשורת וכעת מתארגנת פנייה לבג"ץ בנושא. "קיבלתי טלפונים וכולם כועסים".

"לא יהיה לו שקט ממני", אמר. "מה מקדמים בן אדם ואותנו מורידים לעפר? לא מספיק חיינו בעפר חמש שנים?".

מצה"ל נמסר כי "מדובר בקצין עטיר זכויות שנמצא כמועמד הראוי לפקד על חיל הים, לאחר שנשקלו כל השיקולים הרלוונטיים לקידומו בצה"ל". 

פיקד על שייטת 13 ועל ההשתלטות על קארין-איי 

מינויו של רוטברג הוא אחד המינויים הבולטים בסבב המינויים של הרמטכ"ל בני גנץ שאושר אתמול על ידי שר הביטחון. הוא יועלה לדרגת אלוף. רוטברג יחליף בתפקיד את המפקד המכהן, אליעזר (צ'ייני) מרום. בין תפקידיו הבולטים של רוטברג הוא פיקוד על שייטת 13 בתקופה בה השתלטה על הספינת קארין-איי ב-2002. בשנת 2006, בעת ששימש כראש מספן מודיעין, פגע טיל ששיגר חיזבאללה, כאמור, באח"י חנית, והרג ארבעה חיילים. רוטברג נתפס כאחד האחראים לאירוע וננזף.

במסגרת סבב המינויים, ימונה תת-אלוף קובי ברק לתפקיד ראש אגף הטכנולוגיה והלוגיסטיקה. תת-אלוף ברק יועלה לדרגת אלוף ויחליף בתפקידו את אלוף דני ביטון. לתפקיד מפקד המכללות יתמנה תת-אלוף יוסי ביידץ. גם תת-אלוף ביידץ יועלה לדרגת אלוף ויחליף בתפקידו את אלוף גרשון הכהן. לתפקיד ראש אגף התקשוב יתמנה תת-אלוף עוזי מוסקוביץ', שיועלה גם הוא לדרגת אלוף ויחליף את אלוף עמי שפרן המסיים את שירותו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת