נחשפו תמונות מאסון הנגמ"ש בעזה

ביומו ה-15 של מבצע "צוק איתן" נהרגו 7 לוחמי חטיבת גולני מפגיעת טיל נ"ט בנגמ"ש בו נסעו בשכונת סג'עייה ברצועת עזה. 9 חודשים אחרי התקרית נחשפות לראשונה תמונותיו של הנגמ"ש הפגוע, המעידות על התופת

הנגמ"ש שנפגע באסון בסג'עייה

כתשעה חודשים לאחר שאירעה אחת התקריות הקשות ביותר במבצע "צוק איתן", נחשפו הערב (שלישי) לראשונה התמונות של הנגמ"ש המופגז משכונת סג'עייה במהדורה המרכזית של חדשות 2.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

שתי התמונות אינן שופכות אור מלא על כל מה שקרה בתקרית הנגמ"ש. ממבט ראשון בתמונות ברור לגמרי שהן לא צולמו במקום שבו נפגע הנגמ"ש, אלא במקום אחר לאחר שנגרר אליו.

הנגמ"ש שנפגע באסון בסג'עייה

אולם אחת התמונות הנדירות תואמת את דבריהם של אנשי גולני שנשמעו זמן קצר לאחר תקרית הנגמ"ש, לפיהם החיילים נפגעו מירי של טיל נגד טנקים שהגיע מקומה שנייה או שלישית בבניין סמוך.

בתוך כך, דובר צה"ל הוציא היום הודעה לא שגרתית ובה הכחשה לדיווחים על כך שהוכרז נוהל חניבעל מיד לאחר תקרית הנגמ"ש. בצבא טוענים היום שלא הוכרז נוהל שכזה, משום שאיש לא ידע באותו שלב על חטיפה של חייל.

חלל צה"ל שמקום קבורתו לא נודע. שאול ז"ל

"אף אחד לא דיבר, לא היה כלום. רק הנגמ"ש עולה באש", תיאר סגן אוהד רויסבלט, מפקד הנגמ"ש את מה שקרה בדקות הראשונות שלאחר הירי. את הדברים סיפר רויסבלט בריאיון שישודר בתכנית "עובדה" ביום ראשון הקרוב. "אתה ממש קרוב לאש, וקר", הוסיף הקצין. "זו הרגשה נוראית. הוצאתי את הנשק היחידי שהיה לי - רימון היד; הצמדתי אותו אלי, ופשוט אמרתי לעצמי 'אני לא יוצא מפה חי'".

תקרית הנגמ"ש אירעה ביומו ה-15 של מבצע "צוק איתן", והיום החמישי לפעולה הקרקעית בעזה. שבעה מלוחמי חטיבת גולני נהרגו באסון, בהם סמל ראשון אורון שאול ז"ל שהוכרז כחלל צה"ל שמקום קבורתו לא נודע.

שישה מההרוגים בתקרית

ששת ההרוגים הנותרים באסון הנגמ"ש הם סמל מקס שטיינברג ז"ל, סמל ראשון שחר תעשה ז"ל, סמל ראשון דניאל פומרנץ ז"ל, סמל שון מונדשיין ז"ל, סמל בן וענונו ז"ל וסמל ראשון אורן נח ז"ל.