מפקד חיל הים החדש ננזף בעבר

שר הביטחון אישר היום את סבב המינויים של הרמטכ"ל בני גנץ לתפקידים בכירים בצה"ל. אחד המינויים הבולטים הוא מינויו של תת-אלוף רם רוטברג למפקד חיל הים. רוטברג זכור כאחד האחראים לאסון אח"י חנית במלחמת לבנון השנייה בו נהרגו ארבעה חיילים, ואף ננזף בעקבות האירוע

אחד המינויים הבולטים בסבב המינויים של הרמטכ"ל בני גנץ שאושר היום על ידי שר הביטחון, הוא מינויו של תת-אלוף רם רוטברג למפקד חיל הים. רוטברג, שיועלה לדרגת אלוף בעקבות המינוי, היה אחד מהאחראים לאסון אח"י חנית במלחמת לבנון השניה, בה נהרגו ארבעה חיילים.

רוטברג יחליף בתפקיד את המפקד המכהן, אליעזר (צ'ייני) מרום. בין תפקידיו הבולטים של רוטברג הוא פיקוד על שייטת 13 בתקופה בה השתלטה על הספינת קארין-איי ב-2002. בשנת 2006, בעת ששימש כראש מספן מודיעין, פגע טיל ששיגר חיזבאללה באוניית חיל הים חנית, והרג ארבעה חיילים שהיו עליה. רוטברג נתפס כאחד האחראים לאירוע וננזף.

במסגרת סבב המינויים, ימונה תת-אלוף קובי ברק לתפקיד ראש אגף הטכנולוגיה והלוגיסטיקה. תת-אלוף
ברק יועלה לדרגת אלוף ויחליף בתפקידו את אלוף דני ביטון. לתפקיד מפקד המכללות יתמנה תת-אלוף יוסי ביידץ. גם תת-אלוף ביידץ יועלה לדרגת אלוף ויחליף בתפקידו את אלוף גרשון הכהן. לתפקיד ראש אגף התקשוב יתמנה תת-אלוף עוזי מוסקוביץ', שיועלה גם הוא לדרגת אלוף ויחליף את אלוף עמי שפרן המסיים את שירותו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת