צפו: בכיר חמאס ששוחרר מתרברב

חסן יוסוף, בכיר חמאס שהוחזק בבית הכלא בישראל ושוחרר היום יחד עם כ-770 אסירים נוספים, לא ממתין זמן רב וכבר תוקף את ישראל. "היו חייבים לשחרר אותנו, אבל הכיבוש פוגע בנו", הוא אומר. "הדבר הזה לא מפתיע אותנו. זו התנהגות הכיבוש הישראלי". צפו בבכיר החמאס מתרברב

בכיר החמאס ששוחרר מבית הכלא בישראל מוצא זמן להתרברב: חסן יוסוף, ששוחרר היום יחד עם עוד כ-770 אסירים נוספים, חלקם ביטחוניים, מבית הכלא בישראל, תוקף זמן קצר לאחר שחרורו את ישראל. "היו חייבים לשחרר אותנו", הוא אומר בראיון לכלי התקשורת של החמאס. "אבל הכיבוש, כהרגלו, מתמחה בפגיעה באנשים, בעם הפלסטיני, בחברי המועצה המחוקקת ובחברי תנועת חמאס בפרט".

"הוא עיכב את השחרור שלנו ושל אחרים", אמר יוסוף. "הדבר הזה לא מפתיע אותנו. זו התנהגות הכיבוש הישראלי".

שחרורם של מאות האסירים היום הוא מהלך מנהלי הנובע ממצוקת התקנים של שירות בתי הסוהר. מדי חצי שנה נאלצת ועדת הפנים של הכנסת לאשר את מכסת התקנים של שירות בתי הסוהר. הפעם היא הייתה גבוהה ב-770 אסירים, ולכן באופן קבוע אין לשירות בתי הסוהר את היכולת להשפיע על כך. במצב הזה, כל האסירים שנותרו להם פרקי זמן קצרים משתחררים.

המטה לשחרור גלעד שליט: "לא יודעים אם לצחוק או לבכות"

ראש המטה לשחרור גלעד שליט, שמשון ליבמן, אמר אחר הצהריים בריאיון לערוץ החדשות כי "שום דבר במדינת ישראל כבר לא מפתיע אותי. זו מדינה שלומיאלית שמנהלת את ענייניה בלי שום קשר לסיסמאות שמנהיגיה אומרים ומשתמשים בהן".

"הרי זה מגוחך, שעה שעומדים בפתח, לוחצים, מדברים על תנאי האסירים בכלא של החמאס אל מול העובדה שגלעד שליט כבר עוד מעט שש שנים בשבי חמאס. זה כל כך מגוחך, זה כל כך חסר רגישות, כל כך טיפשי ולא חכם מצד מי שמעורב בקבלת ההחלטות הזו, שזה פשוט בושה וחרפה", תקף ליבמן.

לדבריו, בתוך רשימת 450 האסירים שחמאס דורש את שחרורם מהכלא הישראלי בתמורה לחייל החטוף שליט, ישנם אסירים שעומדים גם כך על סף שחרור, חלקם עם דם על הידיים, "אך בונים עליהם תילי תילים של סיבות ביטחוניות. אז הנה פה, בגלל סיבה מנהלית או מחסור במיטות או כל מיני סיבות מגוחכות, האדם יוצא".

"זה פשוט בין לבכות לבין לצחוק. כשאתה עומד על המתח באופן הזה ואתה עומד מול המשפחה ואתה עומד מול העם, זו החלטה כל כך אווילית ומנותקת".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק