200 אסירים ביטחוניים שוחררו, המטה לשחרור שליט: "החלטה אווילית"

770 אסירים שוחררו היום מבתי הכלא בישראל בגלל מחסור במיטות במתקני שב"ס. בין האסירים המשוחררים גם 200 אסירים ביטחוניים, כשהבולט שבהם הוא חסן יוסוף, ראש חמאס בגדה המערבית. בשב"ס מדגישים כי האסירים ששוחררו היו בעלי יתרת עונש קצרה, של כמה חודשים לכל היותר. המטה לשחרור שליט: "צעד מגוחך, טיפשי וחסר רגישות"

אסירים ביטחוניים בישראל. ארכיון (AP)

בהוראת שירות בתי הסוהר, שוחררו היום 770 אסירים הכלואים בישראל, בהם כ-200 אסירים ביטחוניים, זאת לאחר שהתברר שמספר האסירים הכולל עולה כל מספר המיטות שנמצאות במתקני הכליאה השונים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

בין האסירים הביטחוניים ששוחררו גם חסן יוסוף, ראש החמאס בגדה המערבית, שנדון לשש שנות מאסר. עם זאת, יש לציין כי יוסוף עמד בפני סוף תקופת העונש שנגזר עליו והיה אמור להשתחרר מהכלא בעוד כחודש וחצי.

בשירות בתי הסוהר מדגישים שכל האסירים ששוחררו, ובהם גם הביטחוניים, הם אסירים שיתרת העונש שלהם הייתה קצרה - לכל היותר מספר חודשים ספורים. רבים מהם, לדברי השב"ס, היו בתקופת הענישה המנהלית, שהיא התקופה האחרונה של העונש שאסירים רבים משוחררים כבר במהלכה לביתם. 

המטה לשחרור גלעד שליט: "לא יודעים אם לצחוק או לבכות"

ראש המטה לשחרור גלעד שליט, שמשון ליבמן, אמר אחר הצהריים בריאיון לערוץ החדשות כי "שום דבר במדינת ישראל כבר לא מפתיע אותי. זו מדינה שלומיאלית שמנהלת את ענייניה בלי שום קשר לסיסמאות שמנהיגיה אומרים ומשתמשים בהן".

"הרי זה מגוחך, שעה שעומדים בפתח, לוחצים, מדברים על תנאי האסירים בכלא של החמאס אל מול העובדה שגלעד שליט כבר עוד מעט שש שנים בשבי חמאס. זה כל כך מגוחך, זה כל כך חסר רגישות, כל כך טיפשי ולא חכם מצד מי שמעורב בקבלת ההחלטות הזו, שזה פשוט בושה וחרפה", תקף ליבמן.

לדבריו, בתוך רשימת 450 האסירים שחמאס דורש את שחרורם מהכלא הישראלי בתמורה לחייל החטוף שליט, ישנם אסירים שעומדים גם כך על סף שחרור, חלקם עם דם על הידיים, "אך בונים עליהם תילי תילים של סיבות ביטחוניות. אז הנה פה, בגלל סיבה מנהלית או מחסור במיטות או כל מיני סיבות מגוחכות, האדם יוצא".

"זה פשוט בין לבכות לבין לצחוק. כשאתה עומד על המתח באופן הזה ואתה עומד מול המשפחה ואתה עומד מול העם, זו החלטה כל כך אווילית ומנותקת".