החשודים מיצהר תכננו לשרוף מסגדים

מידע מודיעיני מאומת שנאסף בתקופה האחרונה על פעילותם של 12 מתנחלים תושבי יצהר הצביע על כוונתם לתכנן ולהוציא לפועל פעולות טרור חמורות נגד פלסטינים. בין היתר הם חשודים בתכנון שריפת מסגדים ופעולות 'תג מחיר' אלימות. המתנחלים הורחקו לתקופה שבין 3 עד 12 חודשים

תכננו לשרוף מסגד. ארכיון (חדשות 2)

צווי הרחקה מנהליים חולקו הבוקר ל-12 מתנחלים תושבי יצהר, בעקבות מידע מודיעיני מבוסס שקיבל אלוף פיקוד המרכז בהמלצת השב"כ כי בכוונתם של אותם מתנחלים לבצע שורה של פעולות קיצוניות נגד פלסטינים. בין הפעולות שתכננו המתנחלים שקיבלו את צווי ההרחקה, היו גם שריפת מסגדים ופעולות 'תג מחיר' אלימות נגד פלסטינים.

מהמידע המודיעיני שהתקבל, אותם מתנחלים לא רק תכננו - כי אם גם הכווינו גורמים אחרים ואף ביצעו פעולות דומות בעבר. מדובר בהתארגנות חשאית, אודותיה נאסף מודיעין בתקופה האחרונה. בשב"כ אומרים היום כי ההתייחסות לפעולות שתכננה או ביצעה אותה הקבוצה היא התייחסות לפעולות טרור לכל דבר ועניין, בשל ההשלכות החמורות שעלולות להיות למעשים שתוכננו - ובהן פגיעה באינטרסים ישראלים ברחבי העולם כמעשה נקם).

הרחקה בין 3 ל-12 חודשים

צווי ההרחקה ניתנו כתחלופה למעצר בשלב זה, בשל העובדה שאת המידע המודיעיני המאומת לא ניתן היה להפוך לראיות בפועל. זאת, גם בשל הרצון להגן על מקורות מודיעיניים. על פי החוק, צווי ההרחקה שניתנו הבוקר צפויים להיכנס לתוקפם כבר הלילה. הצווים שחולקו מורים על הרחקה הנעה בין שלושה ל-12 חודשים מהאזור.

"מדובר בניסיון נואל להסיט את סדר היום ממחאת הדיור, ניסיון שלא יצלח", אמר היום בתגובה ראש המועצה האזורית שומרון, גרשון מסיקה לאתר האינטרנט "הקול החרדי". "צווי הרחקה הם צעד דרקוני ואנטי דמוקרטי הנסמכים על תקנות החרום של המנדט הבריטי. הפעלתם היא אפליה בוטה כלפי אזרחים המתגוררים ביו"ש".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק