האש חוזרת לדרום: פצועה בינוני מפגיעה ישירה של קסאם

אחרי תקופה ארוכה של שקט בדרום, פגעה הערב רקטת קסאם פגיעה ישירה במבנה מגורים סמוך לקיבוץ במועצה האזורית חוף אשקלון. בדואית המתגוררת במקום נפצעה באורח בינוני מרסיסים ברגליה. יציאת הרקטה אותרה באזור בית חנון. "יש לה מזל שהיא נפגעה רק ברגל ולא נהרגה", אמר פרמדיק מד"א בזירת האירוע

אזרחית ישראלית כבת 54, תושבת הפזורה הבדואית במקור, נפצעה הערב באורח בינוני מפגיעה ישירה של רקטת קסאם במבנה שבו התגוררה סמוך לקיבוץ במועצה האזורית חוף אשקלון. הפצועה היא רעייתו של שומר השדות של הקיבוץ.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

מצה"ל נמסר כי שיגור הרקטה אותר באזור בית חנון שבצפון רצועת עזה. אמבולנס של מד"א שהוזעק למקום פינה את הפצועה, שנפגעה מרסיסים ברגליה, אל בית החולים "ברזילי" באשקלון.

"היה צבע אדום, ואחריו נפילה", שיחזר בעלה של הפצועה, סלמאן סראייה, בשיחה עם חדשות 2. "הנפילה היתה ממש 20 מטר מאיתנו, והאישה התחילה לצעוק שהיא נפגעה ברגל. הבאתי אותה לתוך הקיבוץ ומשם לקח אותה האמבולנס לברזילי".

"רסיס ריסק לה לגמרי את הרגל"

מי שהגיע ראשון לזירת האירוע כדי לטפל בפצועה הוא מושון וקניק, פרמדיק של מד"א שמתגורר בקיבוץ. "שמענו את הפיצוצים כתוצאה מהשיגור ומיד אמרו לי שיש פצועה במאהל הבדואי, ליד בית העלמין של הקיבוץ", סיפר וקנין בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט.

"כשהגעתי למקום מצאתי את הפצועה עם רסיס שריסק לה לגמרי את הרגל", אמר וקנין והוסיף: "יש לה מזל שהרסיסים היו ברגל. אם היא הייתה נפגעת במקום אחר - זה היה הורג אותה".

"הרקטה נחתה ממש מטרים ספורים מהמבנה שבו שהתה הפצועה באותה עת", סיפרה לחדשות 2 באינטרנט דיתי הורוביץ ארד, דוברת המועצה האזורית חוף אשקלון. "כתוצאה מכך, נפגעה הפצועה, שהייתה קרובה מאוד למקום הנפילה".

טרם לנפילת הרקטה נשמעה אזעקת צבע אדום בכל יישובי המועצה האזורית חוף אשקלון. כעת נבדק אם שוגרה לאזור רקטה נוספת.

בתגובה לירי: צה"ל תקף בעזה

מדובר צה"ל נמסר: "כלי טיס של חיל האוויר תקפו במהלך הלילה מוקד פעילות טרור בצפון רצועת עזה ומנהרת הברחה בדרום הרצועה. זוהו פגיעות מדוייקות במטרות וכל מטוסינו שבו בשלום. התקיפה מהווה תגובה לירי תלול המסלול לעבר יישובי עוטף עזה ופגיעת אזרחית אמש. צה"ל לא יעבור לסדר היום ולא ישלים עם כל ניסיון פגיעה באזרחי מדינת ישראל ובחיילי צה"ל ויגיב בחומרה במקום ובזמן שימצא לנכון".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק