ברק: נבחן מחדש את תקציב הבטחון בעקבות המחאה החברתית

שר הביטחון מתייחס היום לראשונה לאפשרות של קיצוץ בתקציב משרדו בעקבות המחאה החברתית. "מול האיומים התקציב צריך הגדלה רחבה", אמר ברק בישיבת סיעת העצמאות, והדגיש: "המציאות שנוצרת מחייבת להעריך את המצב"

שר הביטחון אהוד ברק (חדשות 2)

בפתח ישיבת סיעת העצמאות, התייחס היום שר הבטחון אהוד ברק לאפשרות שלפיה הוא יידרש לקצץ בתקציב משרדו, על מנת להשביע את רצונם של המוחים והמפגינים ברחבי הארץ - זאת לראשונה מאז החלה המחאה החברתית.

"אל מול האיומים שעומדים לפנינו, תקציב הביטחון צריך הגדלה רחבה. אבל כמובן שהמציאות שנוצרה מחייבת אותנו להעריך את המצב, כמו יתר הגורמים במדינה", אמר ברק והזכיר כי במקביל למציאות החדשה שאולי תביא לקיצוץ, יש להרחיב את נטל השירות על שכבות רבות יותר באוכלוסיה.

בהמשך דבריו הגדיר השר ברק את המחאה "אותנטית, לגיטימית וחשובה", והסביר כי המוחים הם עמוד השדרה של החברה הישראלית. "אלו אנשים צעירים שמצפים שהדברים היסודיים כמו חינוך ובריאות יהיו תחת אחריותה של הממשלה", לדבריו.

ברק הוסיף כי המציאות דורשת לבחון את המסים שמענישים את החלשים, ובכך תמצא לחלק את הנטל על הציבור. "המדינה צריכה לשקול את האפשרות שזוגות צעירים יקבלו פטור ממס על הוצאות הקשורות לטיפול בילדים ולמשכנתא. את הדברים הללו המדינה צריכה לשקול במעשים ולא בדיבורים". 

מוקדם יותר היום התייחס לנושא גם ראש הממשלה נתניהו, במהלך דיון בוועדת החוץ והבטחון של הכנסת. "צריך להיזהר מאמירות פשטניות שניתן לקצץ כבר היום בתקציב הבטחון", אמר רה"מ. "ללא התנהלות אחראית של מדינת ישראל בהקשר הכלכלי, נמצא את עצמנו במצב של יוון וספרד".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק