עימות מילולי חריף בין לבני למופז בדיון ועדת חוץ וביטחון

ראש הממשלה בנימין נתניהו נאלץ להרגיע את הרוחות במהלך דיון ועדת חוץ וביטחון. במהלך הפגישה פרץ עימות חריף בין יו"ר האופוזיציה ציפי לבני ליו"ר הוועדה שאול מופז. ע"פ דיווחים מופז צעק על לבני לאחר שחשפה פרטים מסווגים

עימות בין לבני למופז. ארכיון (רויטרס)

עימות מילולי קשה התפתח היום בין יו"ר האופוזיציה ציפי לבני ליו"ר ועדת חוץ וביטחון שאול מופז. במהלך דיון ועדת חוץ וביטחון החל מופז לצרוח על לבני לאחר שלטענתו היא אמרה דברים מסווגים. רה"מ נתניהו הוא זה שהרגיע את הרוחות.

על פי דיווחים של נוכחים בדיון, חילופי הדברים הקשים בין השניים החלו לאחר שלבני ציינה מספר פרטים מסווגים הקשורים לוועדת משנה של חוץ וביטחון. מיד לאחר מכן החל מופז לצעוק על חברתו לסיעה ואמר לה כי אסור לה להגיד דברים אלו.

נתניהו התייחס במהלך הדיון לאירועי הירי היום בגבול לבנון ובקלנדיה: "אנחנו לא מחפשים לחמם את הגבול. חובתם של החיילים וזכותם להגן על עצמם ועל מדינת ישראל".

לבני לנתניהו: תעשה חשבון נפש

בנוסף, ציין ראש הממשלה במהלך הדיון להיערכות לקראת הכרזה על מדינה פלסטינית: "אנו נערכים לתרחישים שונים לקראת ספטמבר. המטרה היא להגיע למשא ומתן ישיר אך בסופו של דבר אבו מאזן קיבל החלטה אסטרטגית ללכת לאו"ם בכל מקרה, כי שם יקבל דברים בלי להגיע להסכם שלום. אנחנו לא רואים בכך השלכות אופרטיביות".

נתניהו אף דיבר על המגעים עם טורקיה אמר: "אנחנו בודקים האם להתנצל. מצד אחד, זה יכול להגן על חיילים, אך מצד שני זה לא ימנע תביעות אזרחיות, ולכן אנחנו עדיין בודקים".

לבני העבירה ביקורת קשה על ראש הממשלה במהלך הדיון: "אם תמשיך לחשוב שאתה בסדר וכל השאר לא, ישראל תמשיך להידרדר. במקום להאשים את כל העולם תעשה חשבון נפש, אם לא מול הציבור אז מול המראה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק